Gyulai Hírlap - A második félidőben feltámadt a vihar a sarokban

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. június 06. 09:30
A második félidőben feltámadt a vihar a sarokban
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Budapest Honvéd-MFA II 3–3
____Eredeti-GYHRCSD_024.JPG

A második félidőben nagy volt a tempó

Labdarúgás NB III.-as mérkőzés. Gyula, Id. Christián László Sporttelep. V.: Nazsa T. Gyula: Harman – Ferenczi, Szabó, Kerekes, Sajti – Barna (Turcsek), Sipos, Nagy (Katona) – Okos, Burai (Styecz), Balogh. Edző: Szekeres Lajos.

Utolsó szezonbeli mérkőzését játszotta a Várfürdő-Gyulai Termál FC az NB III. közép csoportjában, a Budapest Honvéd-MFA II ellen. A mérkőzést június 6-án, 18 órától a gyulai sporttelepen rendezték.

A büfében ezúttal is közvélemény-kutatást végeztünk a szurkolók között, kiderült, hogy senki sem tudja, mit hozhat a mérkőzés. Minden elképzelhető, ahogy annak az ellenkezője is. Azért a pozitív előérzet már azon meglátszott, hogy minimum kétszer annyian tekintették meg a mérkőzést, mint az eddigieket.

A mérkőzést a Honvéd kezdte jobban, azonnal irányításuk alá vonták a játékékot. Ám így, utólag jelzés értékűnek mondható, hogy az 5. percben mégis a gyulaiak előtt csillant meg a remény egy hosszú indítás formájában a gólveszélyre. A látványosan képzettebb budapestiek sokpasszos előre játéka miatt, a hazaiak inkább védekezésre álltak be, és várták a gyors kontrák lehetőségét. A Honvéd játékosai egyérintősen passzolták át a „nem létező” középpályát, azonban kapuralövési lehetőségig nem tudtak eljutni. A 17. percben szabadrúgásoz jutott a vendégcsapat, melynek lövése nem sokkal kerülte el az amúgy a labdát végig biztosító Harman kapuját. A 24. percben már a Termál FC játékosa csúsztatott a kapus kezébe. Egy perccel később, egy vendég kontra után egy életerős Mátyás-bomba vágódott a gyulai kapuba (0–1). A 27. percben már kettővel ment a kispesti csapat, amikor is egy gyors támadás után Csábi, megelőzve védőjét, pörgetett a hálóba (0–2). A 37. percben villantak a gyulaiak is, amikor egy szöglet utáni fejes ment a vendég kapu fölé. A 45. percben egy hazai, gólvonalról való mentés borzolta a helyiek idegeit.

A félidőben 0–2-vel mehettek a csapatok pihenni. Meg kell említenünk, hogy egy maroknyi Kispest-szurkoló is elkísérte a csapatot, akik fantasztikus hangulatot teremtettek állandó rigmusaikkal. Mind a hat fiatalember alaposan kitett magáért.

A második félidőben aztán megérkezett a Termál FC is a mérkőzésre. Talán Szekeres mester fejmosása is kellett ahhoz, hogy egy agilisabb csapat lépett a pályára. Támadóbb és bátrabb futballt láthatott a közönség, aminek nyomán a 48. percben egy távoli bomba alig kerülte el a vendégcsapat kapujának felső lécét. A vendégcsapat fokozatosan kezdett kijönni a szorításból, és irányítani a kezdte újra a játékot. Aztán a 60. percben szabadrúgást kapott a hazai gárda, amit Sipos parádésan értékesített (1–2). A gól újabb lendületet adott a gyulaiaknak, így teljesen ki tudták egyenlíteni a játék képét. A lendület 68. percben érett góllá, amikor is Szabó tudott a hibázó védők között gólt lőni (2–2). A 70. percben nagy esélyt kapott a Budapest Honvéd, de a Ferenczi szabálytalankodása miatt megítélt büntetőt az ítélet végrehajtója a kapu fölé lőtte. Ez a hiba, mint később kiderült, a pontok elosztásáról is döntött. A kihagyott büntető mindkét csapatot feltüzelte: nagyobb sebességre kapcsoltak a játékosok. Nagy volt a lelátó öröme, amikor a szokásos villámgyors kontra után Burai helyezett a kispesti kapuba a 73. percben (3–2). A csattanót mégis a vendégek adták, amikor is a 79 percben Vajda vette be Harman kapuját. A félidő végéig nagy volt a tempó, ám több gól nem született a mérkőzésen, így 3–3-mal zártak a felek.

A Várfürdő-Gyulai termál FC második félidei játéka tényleg kiszolgálta a nézőközönséget, amely hangosan buzdította a csapatot. Bár technikailag nem voltak jobbak, de küzdeni tudásban és helyzetkihasználásban mindenképpen odaértek a fővárosi együttes mellé. Kétgólos hátrányból felállni és zsinórban három gólt lőni igen megsüvegelendő teljesítmény! Minden szurkoló arcáról azt lehetett leolvasni, hogy szép volt fiúk! A Termál FC a 13. helyen zárta a szezont, és elkezdheti építeni a következő évet.