Gyulai Hírlap - A 40. percben esett szét a gyulai kézilabdások védekezése

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. április 10. 16:00
A 40. percben esett szét a gyulai kézilabdások védekezése
Puhatolózva és enerváltan kezdett mindkét csapat, azonban a mieinknek sikerült hamarabb felpörögni

Képünk egy korábbi mérkőzésen készült

Gyulai SE–Hódmezővásárhelyi LKC  30-31 (18-13).

NB II-es női kézilabda bajnoki mérkőzés, Gyula, 100 néző. V.: Biró, Herbák.

Gyulai SE: Kerekes- Erdődy 4, Sólyom 5, Lukoviczki 6, Gebei 1, Rácz 2, Ancsin 11. Cs.: Borsós (kapus), Török, Antal, Jámbor, Márkus, Balogh, Dávid 1, Komlósi. Kiállítás: 6 perc, ill. 4 perc, Büntető: 4/3, ill. 3/3.

Többen betegen vállalták a hétvégi játékot, míg Raffai-Such Tamarát nélkülöznie kellett a csapatnak a Hódmezővásárhely ellen. Puhatolózva és enerváltan kezdett mindkét csapat, azonban a mieinknek sikerült hamarabb felpörögni, és a 15. percben már három góllal vezettek a lányok. A félidő végéig növelték az előnyüket, sőt a 40. percben már megnyugtató tízgólos vezetést mutatott az eredményjelző tábla (24-14).

Ekkor mindenki számára érthetetlen okokból megállt a lányok játéka, az addig is gyengén működő védekezés teljesen szétesett, a támadások pedig eredménytelenek voltak 14 percen át (53. p.: 25-25). A vendégek magabiztossá váltak, míg a mieink elbizonytalanodtak, és ugyan az 59. percben még döntetlen volt az állás, a lefújás pillanatában a vendégek örülhettek a két pontnak.

Szabóné Vass Gabriella: – Negyven percig jól játszottunk, az utolsó húsz percben nem tudom mi történt a csapattal. Teljesen szétestünk.

A juniorok Jámbor Fanni 14 góljával megérdemelten nyertek 38-35-re.

Férfi együttesünk szabad hétvégés volt, április 12-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban a Kiskunmajsa együttesét fogadják 17 órai kezdettel.