Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Szűnni nem akaró vastapstól zengett a zene világnapján a gyulai zeneiskola

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Fekete Cintia • KULTÚRA • 2014. október 03. 10:00
Szűnni nem akaró vastapstól zengett a zene világnapján a gyulai zeneiskola
A hangversenyen zenetanárok, zenészek és növendékek produkciói szórakoztatták a hallgatóságot
Képünkön (balról jobbra): Czirok Mihály, Puskás Sándor, Döge Csaba és Juhász Gergő. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Nem mindennapi hangversennyel tisztelegtek a zene világnapja előtt zenetanárok, zenészek és növendékek október 1-én, a gyulai Erkel Ferenc Zeneiskolában. A zenei világnap alkalmából megrendezett koncerteken szokás szerint az iskola oktatói, valamint meghívott vendégzenészek lépnek színpadra, ám ez évben néhány tanítvány is megmutathatta tehetségét a zenekedvelő közönségnek.

A hangverseny egy ifjú növendék, Puskás Dániel (trombita) produkciójával indult, majd Papp Izabella (blockflöte), Puskás Sándor (blockflöte) és Fekete Katalin (zongora) jóvoltából angol reneszánsz dallamok csendültek fel. Bakné Kocsis Beáta (hegedű) és Fekete Katalin (zongora) előadásában Fritz Kreisler Romanze című darabját élvezhettük, majd Gyalogné Veres Katalin (hegedű), Czirokné Bischof Ildikó (zongora), Sándor Ottó (cselló) és Fábián István (xilofon) együttese Guiseppe Tartini D-dúr Szonátájának III. tételét szólaltatta meg. Az est folytatásaként egy újabb tanítvány, Pusztaszegi Ákos (trombita) lépett színpadra, akinek játékát vastapssal ünnepelte a közönség.

Bogdán Gábor (klarinét) és Fekete Katalin (zongora) Francis Poulenc szomorkás melódiáival varázsolta el a hallgatóságot, majd „vidámabb vizekre evezve” Bihari Valéria (harmonika) és tanítványa, Mészáros Gergő (harmonika) előadásában Milton Delugg Hoop dee–doo című darabját hallgathattuk meg. Ezt követően népzenei dallamok vették birtokba a teret Barbócz Sándor (hegedű), Téglás Ferenc (brácsa) és Csepregi András (nagybőgő) triójának köszönhetően, akik eleki táncmuzsikával szórakoztatták a hallgatóságot.

Eugéne Bozza francia zeneszerző „témáit és variációit” Puskás Sándor (kürt) szólaltatta meg Fekete Katalin zongorakíséretében, majd Sándor Ottó (cselló) és Csontos József (zongora) két világhírű zeneszerző, Edward Elgar és Astor Piazzola szerzeményeivel ejtették ámultba a közönséget. Az est utolsó előtti produkciójaként Czirok Mihály (trombita), Döge Csaba (harsona), Juhász Gergő (trombita) és Puskás Sándor (kürt) rézfúvós kvartettjét hallgathattuk, akik Hidas Frigyes magyar zeneszerző szelleme előtt tisztelegtek.

Az est zárásaként a gyulai Royal Dixieland Band – Czirokné Bischof Ildikó (zongora), Czirok Mihály (trombita), Kepenyes Pál (klarinét, szaxofon), Gál István (harsona), Lustyik Szabolcs (basszugitár) és Hőgyes Elek (dob) lépett a színpadra, akik zenei humorral tarkított, igényes jazz-zenével kedveskedtek a hallgatóságnak – ahogyan azt tőlük már megszokhattuk.

A hangverseny maga volt a „zenei ízkavalkád”, hiszen a komolyzenétől kezdve a népi muzsikán keresztül egészen a jazz-nótákkal bezárólag szinte minden zenei műfajba belekóstolhattunk. A gyulai zeneiskola mintegy száz ember szűnni nem akaró vastapsától visszhangzott, akik mind csillogó szemekkel és őszinte mosolyokkal hallgatták végig az ünnepi koncertet. Az est – a tehetséges fellépőknek és hálás közönségüknek köszönhetően – méltó tisztelgésnek bizonyult a zene világnapja előtt.

 

Pusztaszegi Ákos. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba
GYULAI HÍRLAP • 2014. október 03. 19:25
A hangversenyen zenetanárok, zenészek és növendékek produkciói szórakoztatták a hallgatóságot
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)