Gyulai Hírlap - Hat gyulai teniszező léphetett dobogóra a korosztályos régiós bajnokságon

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2014. augusztus 01. 16:00
Hat gyulai teniszező léphetett dobogóra a korosztályos régiós bajnokságon
A Gyulai Tenisz Szabadidő Sport Klub adott otthont a korosztályos régiós verseny második állomásának
Képünkön az egyik győztes, Szabó Anikó (balról a második) és a másik: Csatári Tamás (balról a negyedik). Fotó: Gyulai Hírlap

Gyula városa, azon belül a Tenisz Szabadidő Sport Klub adott otthont a korosztályos régiós verseny második állomásának.

A régiós versenyeken három megye versenyzői mérik össze tudásukat, majd a fordulók végén összegzik a pontokat, és a legjobbak egy záró versenyen döntik el a végső helyezést, amelyet októberben rendeznek majd Hódmezővásárhelyen. A nagyszabású sporteseményen hat versenyszámban, különböző korosztályokban mérkőztek meg a tikkasztó hőségben.

A gyulai verseny szervezői a korosztályos mérkőzéseken kívül a felnőtt F2 kategóriának is hirdettek versenyt, így a gyermekek mellett színvonalas, felnőtt férfi egyes mérkőzéseket is láthattak a kilátogató nézők.

A gyulai OB-s csapat tagjain meglátszódott a nyári szünet, hiszen akik beneveztek, azok ugyan szoros csatákban, de már az első körben kiestek, így a gyulaiak közül „csak” a gyerekeknek drukkolhattunk. Ők viszont kitettek magukért, hiszen minden korosztályban és nemben valamilyen érmet szereztek. A fiú 12 évesek között indult a mindössze 10 éves gyulai Orosz Botond, aki a verseny során végig jól versenyzett, a döntőig menetelt, ahol azonban a nála jóval erősebb fizikumú szegedi versenyző legyőzte őt, 4/0, 4/1 arányban. Boti mindenképpen dicséretet érdemel, hiszen küzdőszellemével a nála két évvel idősebb korosztályban a második helyen végzett.

A leány 12 éveseknél, a csoportmérkőzések után Csukás Orsolya a harmadik helyért játszhatott, ahol izgalmas mérkőzésen, döntő játszmára került sor, amelyet ebben a korosztályban 10-es tiabreakkel döntenek el. A két nem bírt egymással, és végül 15/13 arányban a gyulai kislány győzedelmeskedett, elnyerve ezzel a bronzérmet. A 14 éves fiúk versenyében a harmadik helyért két gyulai játszott, ahol a rutinosabb Kincses Bence nyert Kalmár Dénes ellen.

A lányoknál szintén bronzéremnek örülhettek a gyulaiak, hiszen Kónya Lili a döntőbe jutásért nagy csatában maradt alul, de a bronzmeccsen magabiztos győzelmet aratott. A 16 éves fiúk versenyében a képzeletbeli dobogó legfelső fokára Csatári Tamás állhatott, míg a lányoknál Szabó Anikó szintén aranyérmet szerzett.

A következő tenisz sporteseményre augusztus 15-17-én kerül sor, amikor is az amatőr versenyzők számára rendezik meg az I. Idesüss Kupát. Augusztus utolsó hétvégén pedig a megye legrangosabb tenisz- eseményére kerül sor, a Dr. Komjátszeghy Endre Emlékversenyre, amelyre az ország minden pontjáról érkeznek  versenyzők.