Gyulai Hírlap - Külföldön is remekeltek a Gyulai Atlétikai Club sportolói

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2014. május 16. 16:00
Külföldön is remekeltek a Gyulai Atlétikai Club sportolói
Hamisítatlan áprilisi időjárásban rendezték meg az idei IAAF Atlétikai Világnap versenyét
Szabó Sándor egy korábbi versenyen. Fotó: Gyulai Hírlap

Hamisítatlan áprilisi időjárásban, (napsütés, jégeső, eső, villámlás) rendezték meg az idei IAAF Atlétikai Világnap versenyét, amely hagyományosan, idén már tizennegyedszer, Tiszaújváros Nemzetközi Versenye is volt.

– Az eseményre 462 nevezés érkezett. Szép számmal, több mint hatvanan vettek részt szlovák versenyzők a viadalon, elsősorban a serdülő mezőnyöket erősítve – mondta Jakab István, a versenyt rendező Tiszaújvárosi Sport Club szakosztályvezetője.

A Gyulai AC atlétái közül 800 méteren Süli Richárd másodikként futott be a célba, a nála egy évvel idősebb ellenfeleivel szemben, 2:01,3-as időeredménnyel, míg Jámbor Tamás a meghívottak között indult szintén ezen a távon, ahol az ötödik ként végzett 1:58,2-es időeredménnyel.

Eközben nemzetközi hegyifutó versenyen vettek részt a szakág hazai legjobbjai május 1-jén a festői szépségű Wallbergen, ahol a 370 fős mezőnynek 5.6 km-en 860 m szintkülönbséget kellett teljesíteni. Kertes István tanítványa, Szabó Sándor az erős mezőnyben a második legjobb volt, amely igen figyelemreméltó eredmény.

Sok idejük nem volt a pihenésre atlétáinknak, hiszen a hétvégén Budapestre utaztak, ahol a 2014. évi 10 000 méteres országos bajnokságot, illetve Magyar Liga Futamot rendeztek. GYAC-eredmények: 800 m ifjúságiak: 1. Süli Richárd, leányok: 6. Stein Zsófia, 3000 m serdülő: 8. Csaklár Viktória, ifjúságiak: 7. Mócz Dániel, 10 000 m U23: 4. Szabó Sándor.