Gyulai Hírlap - Három győzelemmel rajtolt el a Gyulai Amazonok U17-es csapata

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. január 09. 10:00
Három győzelemmel rajtolt el a Gyulai Amazonok U17-es csapata
Megkezdődött a Csongrád-Csanád vármegyei futsalbajnokság

A Csongrád-Csanád vármegyei futsalbajnokság „Savanya Csilla” csoportjának első fordulóját rendezték meg Mindszenten. A fürdővárosi csapat szegedi, mindszenti és szentesi riválisa ellen is győzni tudott.

A Gyulai Amazonok közösségi oldalán azt írták, a csapat a csapaton nem látszódott a téli pihenő, imponálóan játszott.

Az első mérkőzést a Szent Mihály FC ellen kiválóan kezdték, Kis Barbara duplázott, majd Freiberger Stella és Czirók Gréta is betalált, míg az ellenfél egy gólt szerzett.

A második találkozót 10-4 arányban nyerték meg a gyulaiak a mindszenti Mocorgó FC ellen. Triplázott Veres Doren, majd duplázni tudott Czirók Gréta és Kis Barbara, illetve egy-egy alkalommal megzörgette a hálót Freiberger Stella, Papp Fanni és Kurta Alma is.

A harmadik mérkőzésen, a Szentes ellen a 2x20 perc alatt újra 10 alkalommal voltak eredményesek a fürdővárosiak, az ellenfél pedig három gólt szerzett. Ezen a meccsen Kis Barbara és Freiberger Stella volt a legeredményesebb, mindketten négy-négy gólt jegyeztek, mellettük Czirók Gréta és Papp Fanni talált még be a kapuba.

Eredmények: Gyulai Amazonok–St. Mihály FC 4-1, Gyulai Amazonok–Mocorgó FC 10-4, Szentesi Kinizsi SZITE–Gyulai Amazonok 3-10.

A Gyulai Amazonok U17-es csapata a vármegyei bajnokság B csoportjának első helyéről várhatja a békéscsabai fordulót.