Gyulai Hírlap - Gyulai játékos az ezüstérmes Békés vármegyei amatőr-labdarúgóválogatottban

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. december 13. 15:09
Gyulai játékos az ezüstérmes Békés vármegyei amatőr-labdarúgóválogatottban
Nagy Sándor is tagja volt a történelmi sikert elért viharsarki csapatnak

Forrás: Facebook

Gyulai játékos, Nagy Sándor is szerepet kapott a Békés vármegyei amatőr-labdarúgóválogatottban, amely ezüstérmet szerzett a múlt hétvégén Cegléden, a Magyar Labdarúgó Szövetség Pest Vármegyei Igazgatósága által szervezett VII. Területi Amatőrválogatottak Országos Nagypályás Tornájának négyes döntőjében – írta az mlsz.hu.

A „final fourba” a torna 2013 óta tartó történetében először bejutó Békés 2-0-ra győzte le Borsodot, Baranya pedig a másik ágon 3-2-re nyert Győr-Moson-Sopron csapata ellen.

A vasárnapi bronzmérkőzésen Győr-Moson-Sopron magabiztosan, 4–0-ra győzte le Borsod-Abaúj-Zemplén együttesét.

A döntőben az első helyet 2015-ben és 2019-ben is megszerző Baranya 2-0-ra nyert a Sajben Gábor és Buza Barnabás irányította Békés csapata ellen.

A „viharsarki válogatottban” szerepet kapott a Gyulai Termál FC védője, Nagy Sándor is. A fürdővárosi labdarúgó az elődöntőben csereként lépett pályára, míg a fináléban a lefújásig játszott.

A csapat december 2. és 3. között Gyulán vívta ki a négyes döntőbe jutást: Pest, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok együttesit utasította maga mögé.

Az elődöntők eredményei: Békés–Borsod-Abaúj-Zemplén 2-0 (0-0). Döntő: Békés–Baranya 0-2 (0-1).

A torna végeredménye: 1. Baranya; 2. Békés; 3. Győr-Moson-Sopron; 4. Borsod-Abaúj-Zemplén.