GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. október 28. 13:02
Pontokat veszített a gyulai serdülő-kézilabdacsapat Csongrádon
Tigrisek Csongrádi UKSE–Gyulasport NKft. 40-30 (20-19)

A serdülő-kézilabdabajnokság hetedik fordulójában a Gyulasport NKft. csapata a Tigrisek Csongrgádi UKSE együtteséhez utazott október 25-én. A gyulai gárdának nem sikerült nyernie.

Gyulasport NKft.: Bartóki M., Tarkovács R. 5, Tarkovács D. 5, Makra Z., Doktor Z. 5, Mészáros A. 1/1, Müller Sz. 1, Petruzsán S. 2, Pópity L. 3 és Szabó J. 3. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A fürdővárosi együttes kiváló mérleggel érkezett riválisához, négy győzelmet és egy vereséget szerzett. Egy újabb győzelemmel a tabella harmadik helyére léphetett volna.

A vendégcsapat lőtte a mérkőzés első gólját, ám a kiváló játékerőt képviselő hazai gárda visszavette a játék irányítását, és a félidő végéig megőrizte előnyét. A második játékrészben is folytatódott a két csapat versenyfutása. Az 50. perc környékén a hazai együttes komoly lépéselőnybe került, amit a vendégcsapat már nem tudott korrigálni.

A mérkőzés alakulása: 1. perc: 0-1, 9. perc: 8-4, 16. perc: 12-8, 26. perc: 18-14, 28. perc: 19-17, 29. perc: 19-18, 30. perc: 20-19, 37. perc: 23-22, 46. perc: 32-25, 50. perc: 35-25, 55. perc: 37-25, mérkőzés vége: 40-30.

A Gyulasport NKft. serdülő-kézilabdacsapata a tabella ötödik helyén áll, legközelebb az ezüstérmes Sütő Kézisuli Karcag ellen játszik hazai pályán.