Gyulai Hírlap - Vereséggel kezdték meg a szezont a gyulai kézilabdás lányok

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2016. február 17. 13:00
Vereséggel kezdték meg a szezont a gyulai kézilabdás lányok
A gyulaiak a mérkőzés végére faragtak kicsit a hátrányukból

képünk egy korábbi mérkőzésen készült

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Hódmezővásárhelyi LKC–Gyulai SE 31-23 (16-7).

NB II-es női kézilabda bajnoki mérkőzés, Hódmezővásárhely, 120 néző. V.: Bálint, Szarvas.

Gyulai SE: ÁdászPapp, Kocsis 10, Rácz, 1/1, Raffai-Such 8, Jámbor, Bagi 3. Cs.: Nagy B., Kerekes (kapusok), Nagy I., Antal 1, Rokszin, Komlósi. Edző: Tövisháti Zsombor.

Tövisháti Zsombor edző szavaival élve – amely különösen az első félidőre volt jellemző – a gyulai csapat még nem ébredt fel a téli álmából. A találkozó 18. percében dobták lányaink az első félidő hetedik és egyben utolsó gólját. A hét gólon két játékos osztozott: Kocsis Klaudia és Raffai-Such Tamara. A többi, pályán levő játékos meg sem kísérelte a gólra törő játékot, mellettük a hazai csapat tetszés szerint lőhette góljait.

A második félidőre a vendégcsapat kezdett magához térni, két góllal nyitottak, de utána kaptak ötöt, ezzel tizenkettőre nőtt a különbség. A 37. perctől a védekezésünk kezdett feljavulni, és javultak a kapusteljesítmények is. Ennek eredményeként a második félidőt 16–15-re megnyertük, de összesítésben ez sajnos kevésnek bizonyult.

Tövisháti Zsombor: – Sajnos a játékosok zöme még téli álmát aludta. Fejben nagyon távol voltak. A tavaszi forduló elején vagyunk, még lehet pozitív változás, erre a megállapításra a második félidei teljesítmény predesztinál. A juniorok 41–22 arányú vereséget szenvedtek.