Gyulai Hírlap - Hetedik helyen zárták a bajnokságot a gyulai kézilabdások

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. május 15. 15:00
Hetedik helyen zárták a bajnokságot a gyulai kézilabdások
A hazai csapat az életükért, a bent maradásért, a vendég gyulaiak az önbecsülésükért szálltak harcba

képünk egy korábbi mérkőzésen készült

Marosmenti NKSE–Gyulai SE 29-29 (17-15).

NB II-es női bajnoki kézilabda bajnoki mérkőzés. Makó,150 néző. V.: Járdi, Turák.

Gyulai SE:  BorsósErdődy 2, Rácz 3, Sólyom 4, Gebei 3, Jámbor 7, Ancsin 10/4.

Cs.: Kerekes (kapus), Balogh, Bozó, Török, Antal, Komlósi, Márkus, Rokszin. Edző: Szabóné Vass Gabriella. Kiállítások:  2, ill. 10 perc, plusz egy kizárás. Büntetők: 8/3, ill.  5/4.

A hazai csapat az életükért, a bent maradásért, a vendég  gyulaiak az önbecsülésükért szálltak harcba. A hazaiak a kemény, olykor durva védekezésből a gyors támadásba való átmenetre építették taktikájukat. Ekkor még a gyulaiak futottak az eredmény után, és a szünetre is kétgólos hátránnyal vonulhattak be. A vendégcsapat a pihenő után gyorsan felvette a ritmust, és alkalmazkodott a túl kemény játékhoz, védekezésük összeállt, támadásaik pedig eredményessé váltak.

A 40. percben egy varázsütésre beindult a gyulai gépezet, és hat perc alatt egy ötgólos szériát produkálva kiegyenlítettek lányaink (23-23). Innen felváltva estek a gólok, az utolsó percben a hazaiak egy góllal vezettek, azonban a gyors középkezdés utáni lerohanásban Gebei Livit csak szabálytalanul tudták megakadályozni. Közvetlenül a mérkőzést befejező sípszó előtt büntetődobáshoz jutottak a mieink. A büntetődobáshoz a mai mérkőzéssel az aktív kézilabda pályafutását befejező Ancsin Timi állt oda, aki kegyelmet nem adva, nagy erővel a kapuba vágta a labdát, és ezzel beállította a 29-29-es végeredményt. Ez a mérkőzés bebizonyította, ha a szív mellé akarás is párosul, az eredmény nem marad el. Ez az eredmény ajándékul is szolgált a csapat
edzőjének, Szabóné Vass Gabriellának születésnapja alkalmából.