Gyulai Hírlap - Sikerrel rajtolt a Barna-csapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. szeptember 17. 13:00
Sikerrel rajtolt a Barna-csapat
Gyulasport NKft.–Bácsalmási PVSE 37-27 (20-18)

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság délkeleti csoportjának nyitófordulójában a Gyulasport NKft. felnőttegyüttese a Bácsalmási PVSE csapatát fogadta szeptember 16-án. A Barna Károly vezette gyulai gárda a bajnoki újonc Bács-Kiskun megyei ellenféllel nézett szembe.

KIválóan rajtolt a Barna-csapat

Gyulasport NKft.: Borsós E., Radnóti M. 2, Csapó-Kovács H. 6/2, Bányainé Szabó R. 5, Pap Zs. 1, Buzási O. 7, Pappné Lukoviczki B. 5/1. Csere: Antal X., Balázs V., Rácz K. 1, Domokos Semjéni H. 4, Szabó L. 4, Antal N., Gyepes R., Zsittnyánné Csiffáry Cs. 1 és Boruzs B.1. Vezetőedző: Barna Károly.

Barna Károly számára különleges fontossággal bírt a bajnoki rajt, hiszen a tavaly a bajnokság hatodik helyén végző gárdát szinte teljesen újjá kellett építenie. A csapatépítés látszólag kiválóan sikerült, „Charlie angyalai” magabiztosan léptek át a Mahler Brigitta Kézilabda-emléktorna mezőnyén.

A fürdővárosiak első tétmérkőzésükön az NB II.-es levegőt újonnan megszagoló Bácsalmási PVSE csapatát fogadták, amely a Bács-Kiskun megyei bajnokság ezüstérmes helyéről érkezett a gyulai arénába.

A mérkőzés ennek jegyében kezdődött: mindkét együttes alaposan bekezdett, szinte azonnal kézilabdás tűzijáték alakult ki a pályán. A hazai gárda védekezésben nem találta önmagát, a vendégek gyors támadásaikkal és kemény védekezésükkel meglepték a Barna-csapatot. A Gyulasport NKft. kezdte a gólgyártást, ám a bácsalmásiak tartották a lépést. A kiegyenlített első félidőt kiválóan mutatja, hogy még a 21. percben is csupán egy gól volt a különbség a két együttes között. Ahogy azt Barna Károly elmondta, a csapat az első félidőt átaludta, túl sokáig tartott a fogáskeresés.

A második félidőre már teljesen más felfogásban engedte ki a pályára lányait a gyulai vezetőedző, így Pappné Lukoviczki Beátáék kilenc perc alatt 8-1-es szériát produkálva állva hagyták a vendégeket (28-19).

A tizennégy gólig jutó Rothpflug Sanela által repített Bács-Kiskun megyei gárda azonban nem adta könnyen a győzelmet, és alaposan beleállt a küzdelembe. Ahogy telt az idő, úgy jött ki a két csapat közötti tudás- és rutinbeli közönség, aminek köszönhetően parádés jeleneteket láthatott a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnok közönsége. A hazai szurkolók vastapssal jutalmazták kedvenceik játékát, különös tekintettel Bányainé Szabó Renáta találataira.

A Gyulasport NKft. csapata remekül kezdte a bajnoki szezont, a következő fordulóban a tavalyi bronzérmes Csorvási SK gárdájához látogat majd.

GYULAI HÍRLAP • 2018. szeptember 17. 13:00