Gyulai Hírlap - Letaszította az élről a fővárosiakat a Molnár-együttes

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. szeptember 16. 15:00
Letaszította az élről a fővárosiakat a Molnár-együttes
Gyulai Amazonok–Budapest Honvéd 2-1 (1-1)

Az U19-es labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Gyulai Amazonok csapata a Budapest Honvéd együttesét látta vendégül szeptember 16-án. A keleti csoport tavalyi bajnoka a csoport éllovasával nézett farkasszemet az Id. Christián László Városi Sporttelepen.

Hazai pályán arattak sikert a gyulai amazonok

Gyulai Amazonok: Németh Viktória, Sztrein Virág, Mázik Flóra, Héjjas Petra, Balogh Noémi, Lázár Alíz, Sovány Liza, Szerb Katalin, Bartha Boglárka, Lehóczki Noémi és Adamcsik Dóra. Csere: Závogyán Gabriella. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.

Molnár Zoltánné gárdájának idén is a bajnoki dobogó valamely fokának megszerzése a célja, ám a sorozat első fellépésén kétgólos vereséggel távozott a kecskeméti arénából. A fürdővárosi csapat egyértelmű célja az volt, hogy hazai pályán begyűjtse a három pontot.

A nagy múltú fővárosi egyesület korosztályos együttese, a táblázat első helyéről érkezett a gyulai stadionba, hogy megküzdjön a magyar U19-es válogatottat, Balogh Noémit is a soraiban tudó fürdővárosi együttessel.

A mérkőzés első perceiben egyértelművé váltak az erőviszonyok, a Molnár-tanítványok szinte át sem engedték ellenfelüket a félpályán. A két gárda összecsapása több hazai helyzetet is hozott, ám egészen a 6. percig kellett várni a gyulai vezető gólra.

Egy lendületes támadást kísérő kavarodás végén egy fővárosi játékos juttatta be a labdát saját kapujába (1-0).

A két csapat játéka között hatalmas különbség látszódott, hiszen a vendéglátók taktikusan felépített játékkal jutottak el rendre a vendégek kapujáig, míg a nagy múltú klub képviselői legtöbbször lerohanásokkal operáltak.

A hazai gárda tovább rohamozta ellenfele kapuját, ám a 27. percben mégis a vendégek egyenlítették ki a mérkőzés állását (1-1).

Molnár Zoltánné gárdája továbbra is a három pont megszerzéséért rohamozott, amihez a 69. percben a válogatottból frissen hazatért Balogh Noémi gólja segítette hozzá az együttest (2-1).

A Gyulai Amazonok csapata hazai pályán taszította le a Budapest Honvéd együttesét a bajnokság vezető pozíciójából, a következő körben pedig a negyedik helyezett Szolnoki MÁV UP. FC otthonában próbálja meg begyűjteni a győzelemért járó pontokat.

GYULAI HÍRLAP • 2018. szeptember 16. 15:00