Gyulai Hírlap - Vadkeleti helyzetpárbajban bukott a Bíró-csapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. szeptember 02. 16:00
Vadkeleti helyzetpárbajban bukott a Bíró-csapat
Gyulai Futball Club-Termál–Szeghalmi FC 1-3 (1-1)

A Megye I.-es labdarúgó-bajnokság negyedik, szeptember 1-jei fordulójában a Gyulai FC-Termál csapata a Szeghalmi FC gárdáját látta vendégül. A derbi tétje az volt, hogy melyik együttes marad lendületben.

szeghalmi öröm, gyulai bánat

Gyulai FC-Termál: Démusz, Bogár, Nagy S., Kukla, Repisky (Bakos), Timkó (Tövisháti), Patkás, Czirok, Nagy E., Radics (Kádár) és Okos. Vezetőedző: Bíró Róbert.

A mérkőzés kezdő sípszava előtt a csapatok és a szurkolók egyperces néma főhajtással emlékeztek Gortka Jánosra, a gyulai csapat nemrégiben elhunyt főszurkolójára.

Bíró Róbert a mérkőzés előtt elmondta, a Szeghalmi FC egészen más taktikával fog kifutni a gyepre, mint tette azt a jaminai gárda. A sokkal támadóbb szellemben futballozó rivális játéka jobban fekszik a „várvárosiaknak”, így győzelmet vár a rangadótól. Az előző körben a gyulaiak a Jamina SE együttesét fektették két vállra az utolsó percekben, a Szeghalmi FC viszont egy 5-2-es hengerlés után érkezett a fürdővárosba.

A mérkőzés ennek megfelelően kezdődött, hiszen a szeghalmi alakulat tíz percen belül háromszor alakított ki gólszerzési lehetőséget. Az ordító helyzetet is tartalmazó lehetőségek után a hazaiak felpörgették játékukat, és többször is talpra ugrasztották a nézősereget.

A kihagyott helyzetek után már jobban koncentráltak Bíró Róbert fiai, hiszen a 21. percben Nagy Sándor talált a vendégek hálójába. (1-0).

A vendéglátó alakulat öröme azonban csak két percig tartott, hiszen Kovács a 23. percben kiegyenlítette a mérkőzés állását. (1-1).

Az elveszett gólok mérkőzésének keresztelt összecsapáson mindkét gárda egy szezonra való helyzetet dolgozott ki, ám az első félidőben csak egyet-egyet tudtak ezekből gólra váltani.

A második félidőben tovább folyt az adok-kapok, mindkét társulat próbált fogást keresni ellenfelén, ám a szeghalmi gárda hibázott kevesebbet.

A több hiba megbüntette magát, hiszen a 66 percben újra Kovács volt eredményes, amivel csapata javára billentette a mérleg nyelvét. (1-2).

A nagyobb fordulatszámra kapcsolt vendég együttes a 75. percben megkapta a kegyelemdöfés esélyét, amikor a kifutó hazai kapus szabálytalanságot követett el, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A harmadik szeghalmi gólt Mészáros helyezte a fürdővárosi kapuba.

A végjátékban is akadtak helyzetek mindkét oldalon, ám egyikből sem született újabb találat, ami azt jelentette, hogy a vendégek maradtak lendületben.

– Úgy érzem, a csapat mindent megtett a győzelemért, de sajnos rossz döntéseket hoztunk mindkét kapu előtt. A jobb helyzetkihasználás döntött a vendégcsapat javára – nyilatkozta szűkszavúan a gyulai vezetőedző.

A Gyulai FC-Termál csapata jelenleg a nyolcadik helyen áll a bajnoki táblázaton. A következő fordulóban a Vésztői SE együtteséhez látogat.