Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Somogyi Krisztián gyulai asztalos tanuló harmadik lett a Szakma Sztár Fesztiválon

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • G. K. E. • HÍREK • 2018. május 03. 14:32
Somogyi Krisztián gyulai asztalos tanuló harmadik lett a Szakma Sztár Fesztiválon
A szakképzési központ 54 diákja ért el eredményt az országos versenyeken

Sajtótájékoztatón ismertette a Gyulai Szakképzési Centrum diákjainak országos szakmai vetélkedőkön elért eredményeit az intézmény tantestületének vezetősége és több képviselője a gyulai Harruckern iskolában. A május 3-i értekezleten a Szakma Sztár Fesztiválon harmadik helyezést elért gyulai Somogyi Krisztián asztalos tanuló is bemutatkozott.

Czeglédiné Szappanos Anita, Gróh András és Somogyi Krisztián

Fotó: Gyulai Hírlap – Gurzó K. Enikő

Jancsurák József, a GYSZC szakmai főigazgató-helyettese a sajtótájékoztatón elmondta, a képzési központ 54 tanulója büszkélkedhet országos eredménnyel, ami egy nagyon szép teljesítmény. Közülük a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében április 23–25. között Budapesten megrendezett Szakma Sztár Fesztiválon két indulóját, Somogyi Krisztiánt (11. E) és Major Ádámot (11. I) emelte ki.

Somogyi Krisztián gyulai asztalos tanulóként ért el harmadik helyezést, Major Ádám pedig a szarvasi Székely Mihály szakgimnázium képviselőjeként festő kategóriában végzett a hetedik helyen. Mindketten egyedüliként képviselték szakágukban a megyét. Szintén országos harmadik helyezést ért el Szolnokon Prokop Dániel (12/A), az orosházi Kossuth Lajos szakgimnázium diákja is, aki a rendészet terén remekelt.

A főigazgató-helyettes a fiatalok oktatóit is megemlítette, név szerint Gróh Andrást és Balogh Lászlót, akik Somogyi Krisztiánt készítették fel, valamint Novák István, Vízvári Zoltán és Jova Attila óraadókat, akik Prokop Dániel sikeréhez járultak hozzá.

Kiválóan szerepeltek a dévaványai fodrászok is: Hajdú Bálint (9. A), Hüvely Zita (1/13), Surányi Alexandra (10. C) és Bodóczki Fruzsina (1/13). Ők a nyíregyházi Szabolcs Kupán értek el első, második és harmadik helyezéseket több kategóriában. Korom Richárd (12/A) a szegedi innovatív informatikai versenyen lett harmadik a GYSZC rendészhallgatójaként.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Gurzó K. Enikő

Jancsurák József úgy vélte, az eredmények azt mutatják, hogy a gyulai képzési központ tagintézményeiben komoly szakmai munka folyik.

Igazgatóként Czeglédiné Szappanos Anita aláhúzta: Somogyi Krisztián mert elég nagyot álmodni, és belevágni ebbe a nem kis megmérettetésbe. Amikor megtudták, hogy bronzérmet hoz haza intézményüknek és önmagának, megkönnyezték a sikerét.

– Nekünk pedagógusoknak ez az egyik legnagyobb elismerésünk – hangsúlyozta Czeglédiné Szappanos Anita.

Lapunk megtudta, a Szakmasztár versenyre a GYSZC 15 diákja nevezett be, akikről oktatóik úgy nyilatkoztak: úgyszintén szépen szerepeltek.

A díjazott Somogyi Krisztiánnak már az első évben jelezte mestere, Gróh András, hogy van ez a verseny, így már akkor elkezdtek rá készülni. Nézőként el is mentek a vetélkedőre. Akkor, mint mesélte, úgy tűnt neki, hogy könnyűek a feladatok, ám amikor versenyzőként érkezett a helyszínre, azt tapasztalta, nagyon nehezek, sőt idéntől a pontozás is rendkívül szigorú, a bírák ugyanis minden apróságra, milliméterre odafigyelnek. Bár a verseny alatt nem izgult, miután befejezte, remegni kezdett a keze, mert rájött, hogy változtatni már nem tud azon, amit elkészített. Nem számított a harmadik helyre, de nagyon örül neki, s köszöni a mestereinek, összegezte gondolatait a gyulai diák.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Gurzó K. Enikő

A Szakma Sztár Fesztiválon Somogyi Krisztiánnak egy kis dohányzóasztalt kellett elkészítenie két szakaszban, 10 óra alatt. Asztalos kategóriában heten indultak, hatan Magyarországról és egy fiatal Szlovákiából, rajtuk kívül további hat technikus, tehát összesen tizenhárman. Mivel kiválóan teljesített, tanulóként automatikusan ötöst kapott minden tantárgyból. Nyertes munkáját a sajtótájékoztató után nézhettük meg a műhelyben, ahol elárulta, előbb néhány barátjával összefogva egyéni vállalkozóként szeretné folytatni választott hivatását, aztán majd elválik, mi lesz számára a legmegfelelőbb. Békés megyéből azonban nem szeretne elmenni.

A vetélkedő menetébe Gróh András avatta be a jelenlévőket. A próba januárban egy írásbelivel kezdődött Békéscsabán, majd a legjobb tizenkét fő a budapesti elődöntőben mérte össze tudását. Itt már gyakorlatból is vizsgáztak. Krisztián állítólag az első három között került be a döntőbe.

Az értekezleten Balogh László, a Balogh Faipar Kft. vezetője arról beszélt, hogy a duális képzés keretében Krisztián másodéves tanulóként került hozzá, s a hat diákból ő volt az egyetlen, aki érdeklődést mutatott a szakma iránt, megfogadta a tanácsait. Szerencséje is van, hogy érettségi után iratkozott be az iskolába, jegyezte meg Balogh László, mert így érettebb a hozzáállása, sok mindent másképpen lát és értékel, mint a nálánál évekkel fiatalabbak.

Békés megyéből hozzávetőleg 25–30 diák indult el a Szakmasztár versenyen, országos szinten kétszázötvenen, különböző ágazatokban.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Gurzó K. Enikő

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)