Gyulai Hírlap - Simáztak a felnőttek, nagyot csatáztak az ifjúságiak

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. április 23. 11:00
Simáztak a felnőttek, nagyot csatáztak az ifjúságiak
Szeghalmi NKC–Gyulasport NKft. 18-33 (11-16) és Szeghalmi NKC ifjúsági–Gyulasport NKft. ifjúsági 34-33 (20-19)

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság délkeleti csoportjának soros fordulójában a Gyulasport NKft. együttesei a Szeghalmi NKC csapataihoz látogattak április 21-én. A Barna Károly vezette csapatok egy kötelező győzelemért és egy izzasztó ki-ki mérkőzésre érkeztek a szeghalmi arénába.

Barna Károly lendületbe hozta csapatait

Gyulasport NKft. ifjúsági: Varga M., Gyepes R. 3, Boruzs B. 15/7, Szabó L. 8/3, Szappanos R. 2, Nagy I. 1 és Tóth M.1. Csere: Hudák D., Anderlik A. Bicskei B. 3 és Balázs E. Edző: Barna Károly.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata érkezett nagyobb teherrel a maga párharcára, hiszen a bajnokság második helyén álló gárda az éllovas barlangjába merészkedett. A vendégek azonban bízhattak abban, hogy az őszi mérkőzésen is szoros mérkőzésre kényszerítették a hazaiakat.

Az előző adatok fényében egy teljesen kiegyenlített és nagy csatát hozó mérkőzésre volt kilátás, amely nem is hozott csalódást. A két gárda néhol túlságosan is kőkemény versenyfutást rendezett a szeghalmi arénában, hiszen rengeteg kiállítás és hétméteres tarkította a derbit. A vendégek szekerét ezúttal is Boruzs Barbara röpítette, egymaga tizenhét gól pakolt a közösbe.

A mindkét félidőben szoros párharcot hozó csatában végül az döntött, hogy a hazaiak több rést találtak a gyulai pajzsok között. Az egy gólos vereség ellenére a fürdővárosi fiatalok nem vallottak szégyent, egy koncentráltabb és összeszedettebb játékkal könnyen megfordíthatták volna az eredményt.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata visszacsúszott a dobogó harmadik fokára, a következő fordulóban pedig a Békéscsabai ENKSE II. együttesét várja a gyulai arénában.

Gyulasport NKft.: Borsós E., Buzási I. 4, Papné Lukoviczki B. 6/1, Héjjas T. 4, Csapó H. 4, Markos M. 2/1. Nagy N. 2. Csere: Nagy B., Radnóti M. 3, Rácz K. 1, Asztalos A. 2, Komlósi Cs. 1, Balázs V., Szabó L. 1/1, Boruzs B. 3 és Gyepes R. Vezetőedző: Barna Károly.

Barna Károly felnőtt együttese szinte tét nélkül érkezett riválisához. A „várvárosi” gárda a bajnokság középcsapataként érkezett a táblázat alján csücsülő hazai társulathoz. A két rivális őszi mérkőzésén is a gyulaiak söpörték be a győzelmet, így a várakozások szerint csak a gólkülönbség volt kérdéses.

A vendégek ennek megfelelően léptek a szeghalmi pályára, a hazaiak csak a nyolcadik percig tudták tartani a lépést. Az 5-5-ös után állás után sebességet váltott a fürdővárosi együttes és kilenc perc alatt öt gólos előnyre tett szert.

Mint azt, Máthé Istvántól, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetőjétől megtudtuk, ebben a periódusban Buzási Orsolya, Lukoviczki Beáta és Héjjas Tímea gólerős játéka repítette a gyulai csapatot. – A csapat kiváló játéka élményt jelentett a szépszámú gyulai szurkolónak.

A mérkőzésnek nem volt olyan szakasza, ahol veszélybe került volna a Barna-csapat győzelme. Ennek megfelelően, a mérkőzés utolsó harmadában a vezetőedző sorcserét hajtott végre, így pályára léphettek a tehetséges utánpótlás játékosok is.

A Gyulasport NKft. csapata zsinórban harmadik győzelmét gyűjtötte be a Szeghalmi NKC ellen, amivel a hatodik pozícióba lépett fel a tabellán. Ezt a kiváló sormintát követve az Eubility Group-Békéscsaba U21 együttese sem számíthat kíméletre a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban.