Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Új ének-zenei módszerrel ismerkedhettek meg a gyulai óvónők

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Sz. E.HÍREK • 2017. november 17. 12:30
Új ének-zenei módszerrel ismerkedhettek meg a gyulai óvónők
A rendhagyó továbbképzésnek a Németvárosi Óvoda adott otthont

Zenei továbbképzésen gazdagították ismereteiket a Németvárosi Óvoda dolgozói. A helyi pedagógusok november 17-én nevelési értekezleten ismerkedhettek meg egy új ének-zenei módszerrel, amit Énekelj szabadon! Élj szabadon! címmel hirdettek meg az intézményben.

A Németvárosi Óvodában tartották a továbbképzést

Fotó: Gyulai Hírlap – Szabó Eszter

A programon Szabó Andrea énekművész és terapeuta segítette a pedagógusokat a helyes hangképzés elsajátításában. A bemutatott módszer kitalálói szerint arra is alkalmas, hogy általa az ember a boldogságteremtő képességet még jobban felfedezze magában, és azt együtt élhesse meg a gyerekekkel. A program leírása szerint a helyesen képzett hang hatással van a lélek fejlődésére, a személyiségfejlődésre és akár az egészségi állapotra is.

A helyszínen az intézmény vezetőjét, Szilágyiné Solymosi Máriát kérdeztük arról, hogyan találkoztak a nem mindennapi módszerrel. Kérdésünkre az intézményvezető elmondta, hogy a tréning vezetőjét ők maguk keresték meg azzal a céllal, hogy segítsen szélesíteni a helyi dolgozók zenével, hangképzéssel kapcsolatos tudását.

– Az ének-zenei nevelés kiemelt nevelési feladatunk idén. Arra gondoltam, hogy jó lenne még jobban megszerettetni a gyerekekkel az éneklést úgy, hogy az iskolában se menjen el a kedvük tőle. Ehhez kerestünk egy szakembert, aki remélhetőleg abban is segít majd nekünk, hogy szakmailag egy kicsit megújuljunk az intuitív módszer segítségével – fogalmazott az intézményvezető.

Szabó Andreától arról érdeklődtünk, miként hat a helyesen képzett hang az egészségi állapotra. A terapeuta kiemelte: a módszer azt veszi alapul, hogy minden ember a saját hangképzésével egyfajta rezgést bocsát ki.

– Mi vagyunk a forrás, ahogyan mi kiadjuk a hangot, az egyfajta frekvencián rezeg. Ha ez helytelen – tehát például valaki nagyon hátul képzi a hangját – akkor rá általában jellemző, hogy az életében is szorult helyzetben van. Ilyen és ehhez hasonló dolgokat lehet megállapítani a hangképzés segítségével, és ezekre megoldást is lehet találni. Ez alkalommal az óvónőknek fogok segíteni abban, hogyan tanulhatják meg egy-egy helytelen hangképzés jelentését.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Szabó Eszter

 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)