Gyulai Hírlap - Huszonegyre senki sem tudott lapot húzni

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. november 03. 09:05
Huszonegyre senki sem tudott lapot húzni
A Gyulai Amazonok U19-es csapata két mérkőzésen huszonegy gólt lőtt, és egyet sem kapott

A Gyulai Amazonok U19-es labdarúgó-bajnokságban szereplő együttese egy hét alatt két fordulót is letudott a pontvadászatban. Molnár Zoltánné gárdája október 28-án a Ceglédi VSE vendégeként lépett pályára, majd november 2-án a KBSC otthonába utazott.

Huszonegyig meg sem álltak a bajnokesélyes gyulai lányok

Fotó: Gyulai Amazonok

Gyulai Amazonok: Németh Viktória, Paál Dalma, Bartha Boglárka, Lehóczki Noémi, Sovány Liza, Kajári Gabriella, Balogh Noémi, Szerb Katalin, Bordás Renáta, Gera Dóra, Kovács Dóra, Bálint Rebeka, Csanálosi Anada és Kurai Nikolett. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.

Október 28-án a Ceglédi VSE otthonába látogattak el Molnár Zoltánné tanítványai, ahol esélyeshez méltón hozták el a győzelemért járó három pontot. A fürdővárosiak Sovány Liza révén már a 3. percben bevették a hazaiak kapuját, majd Bálint Rebeka és Kajári Gabriella percei következtek.

A mezőnyben végig kiválóan játszó Sovány Liza mellett Bálint Rebeka is három találatot szerzett, a csapat házi gólkirálynője azonban ezen a mérkőzésen a négy gólig jutó Kajári Gabriella volt.

A gyulaiak végig dominálták a mérkőzést, egy percre sem engedték átvenni a játék irányítást ellenfelüknek. A tizenöt gólos győzelem azt is jelentette a számukra, hogy a tabella dobogós helyéről várhatták a folytatást.

Eredmény: Ceglédi VSE–Gyulai Amazonok 0–15 (0–8)

Gólszerzők: Kajári Gabriella 4, Bálint Rebeka 3, Sovány Liza 3, Csanálosi Anada 2, Balogh Noémi 2 és Paál Dalma.

A ceglédi diadal után pár nappal újra hadrendbe álltak a gyulai lányok, hiszen november 2-án Kazincbarcikán kellett vendégszerepelniük. A hazai csapatról tudni kell, hogy újonnan alakult, viszont sok ügyes környékbeli lányt tudott leigazolni az elmúlt időszakban.

Az idén is bajnokesélyes „várvárosi” lányok azonban erről tudomást sem vettek, így ők kezdték jobban a találkozót. Kurai Nikolett már a 4. percben beköszönt a hazai csapatnak, majd őt követte a góllövőlista első helyén tanyázó Bálint Rebeka. Az első félidő végén Csalánosi Anada növelte nagyobbá a gyulaik előnyét, ahogy az első félidő elején is az ő találata tette tetemessé a vendégek fórját (0–4).

A folytatásban Kurai Nikolett újabb góljával már 0–5 állt az eredményjelzőn, amit Balogh Noémi találata koronázott meg, amikor könnyedén értékesítette a buktatása után megítélt büntetőt.

Eredmény: Kazincbarcika SC–Gyulai Amazonok 0–6 (0–3)

Gólszerzők: Kurai Nikolett 2, Csanálosi Anada 2, Bálint Rebeka és Balogh Noémi.

– Cegléden nagyon jól játszottak a lányok, amellett, hogy eredményesek is voltak a kapu előtt. Kazincbarcikán már haloványabb volt a teljesítmény, persze nem a szomszédba utaztunk a győzelemért, így a fáradtságnak is betudhatom a gyengébb játékot. Ennek ellenére örülök a győzelmeknek, nagyon jó kis csapat van kialakulóban. Feltöltődve és győzelmi reményekkel lépünk pályára vasárnap is, végre hazai környezetben – mondta el lapunknak Molnár Zoltánné.

Két nagyarányú győzelmével a Gyulai Amazonok együttese a tabella második helyéről várja a folytatást, egy mérkőzéssel kevesebbet játszva az őszi szezonban. A csúcsformában lévő együttest legközelebb hazai környezetben, a Mezőkövesdi Zsóry Akadémia elleni derbin láthatják majd a szurkolók