Gyulai Hírlap - Csapatbajnoki bronzéremmel búcsúzott az évtől a gyulai ovál

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. október 15. 09:00
Csapatbajnoki bronzéremmel búcsúzott az évtől a gyulai ovál
A bajnoki címet a Nagyhalász Motorsportért Egyesület nyerte

Az Id. Christián László Városi Sporttelep adott otthont a Nemzetközi Salakmotoros Csapatbajnokság harmadik fordulójának október 14-én. A vaspapucsosok fürdővárosi küzdelme egyben a versenysorozat befejező rendezvénye is volt, ennek megfelelően hatalmas csatákat hozott a mindent eldöntő ovális salakozás.

A három dobogón végzett csapat

A sorozatban négy csapat versenygépei száguldottak egymás ellen. A Gyulai Speedway Club mellett a Nagyhalász Motorsportért Egyesület, Debrecen Speedway SE és az Arenamoto Hungary Vasad versenyzői ülték meg vasparipájukat.

A mindent eldöntő napra a Nagyhalásziak készülhettek jobb előjelekkel, hiszen ha szorosan is, de ők vezették a „tabellát”. A fürdővárosi porolás előzetesen a debreceni és a gyulai csapat nagy küzdelmét ígérte, ám a Hajdú-Bihar megyeiek a bajnoki címért is versenyben voltak.

A gyulai csapatot a Kovács RolandMagosi Norbert-kettős képviselte, egy szlovén és egy cseh versenyzővel megerősítve.

A verseny hazai hőse egyértelműen Magosi Norbert volt, aki tizennégy pontot szerzett, továbbá két futamot is megnyert, és volt, amikor két egymás utáni futamon is rajthoz állt. A fürdővárosi versenyző az utolsó futamon is képviselhette városát, azaz a legtöbb pontot szerzők között húzhatta a gázt.

Magosi Norbert volt a gyulai csapat húzóembere

A Gyulai Speedway Club csapata mindent megtett, hogy faragjon hátrányából, de a hatalmas csatákat vívó fürdővárosiaknak a végén meg kellett elégedniük a csapatbajnokság harmadik helyével.

Mint azt Szilágyi Sándor elnök elmondta, fiai egy kicsit gyengébben kezdték a versenyt, és az is látszódott, hogy a debreceni rivális alaposan megerősítette keretét.

– Sajnos nem sikerült a második hely megszerzése, de úgy érzem, nem lehetek csalódott, hiszen nagyon izgalmas versenyt láthatott a kilátogató publikum.

A nagy nevek közül Jakub Jamroig vitte a prímet, hiszen a lengyel nagyágyú minden futamát megnyerve keserítette meg társai életét. Ezzel szemben az argentin Facundo Albin nem tudta hozni nemzetközi tudását, így pontokat hullajtott el a gyulai oválon.

____Eredeti-P1250264.JPG

A nagy csaták nem maradtak el

A versenyben mindvégig a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei listavezető állt az élen, tagjainak – akik végül 45 pontot szereztek – tehették a fejükre a metanolfaló gépszörnyek bajnoki koronáját.

A verseny végeredménye: 1. Nagyhalász Motorsportért Egyesület 45 pont, 2. Debrecen Speedway SE 40 pont, 3. Gyulai Speedway Club 36 pont és 4. Arénamoto Vasad 3 pont.