Gyulai Hírlap - Újabb rangos ellenféllel néztek szembe az amazonok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. október 10. 09:00
Újabb rangos ellenféllel néztek szembe az amazonok
Astra HFC–Gyulai Amazonok 6–3 (3–1)

Az NB I.-es futsalbajnokság negyedik fordulójában a Gyulai Amazonok csapata az Astra HFC együtteséhez látogatott október 7-én. A rendkívül erős mezőnyben a tavalyi Magyar Kupa győztesével kellett felvenniük a versenyt Molnár Zoltánné tanítványainak.

A legfelsőbb osztályban is állva maradnak a Gyulai Amazonok

Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Perjési Rita, Fülöp Diána, Erdélyi Angéla, Balogh Noémi. Csere: Kurai Nikolett, Németh Viktória, Csanálosi Anada, Szilágyi Zsanett, Sovány Liza és Kajári Gabriella. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.

A legfelsőbb osztály heti fordulójában a fürdővárosi futsaltündérek a tavalyi Magyar Kupa-győztes otthonában húzták fel cipőiket. A kiskunfélegyházi gárda évek óta megatározó szerepet tölt be a női futsalvilágban és labdarúgásban egyaránt. Ezt támasztja alá, hogy eddig hat bajnoki cím és négy Magyar Kupa-győzelem díszeleg vitrinjükben.

A mérkőzést ennek megfelelően a hazaiak kezdték jobban, akik Dominika Dikanová vezérletével letámadták a gyulai lányokat. A „várvárosiak” ismét kapkodósan kezdték a találkozót, amit a hazai csapat ki is használt. A 3. percben Görög Zsófia szerezte meg a vezető találatot, majd Dikanová kétszer is mattolta Csontos Zsanett kapuját (3–0).

A háromgólos hátrány azonban csak felpaprikázta Molnár Zoltánné lányait. A félidő vége előtt több helyzetet is kidolgoztak, amiből Kurai Nikolett szerezte meg csapata szépítő gólját (3–1).

A második félidőben a Békés megyei alakulat nyomás alá helyezte ellenfelét, így a hazaiak kapusának többször is bravúrral kellett hárítania a gyulai támadásokat. Csanálosi Anada találata után még nagyobb kedvet kaptak az amazonok, ennek ellenére Dikanová szinte a semmiből szerzett újabb gólt, majd Görög Zsófia újra betalált a fürdővárosi kapuba (5–2).

A 36. percben Kajári Gabriella megszerezte élete első NB I.-es találatát, azonban a végeredmény egy újabb Astra HFC-találat után lett végleges (6–3).

A Gyulai Amazonok csapata újra bebizonyította, hogy helye van a legjobbak között, amit legközelebb a Göcsej SK elleni hazai összecsapáson erősíthet meg.

– Ismét az első tíz perc figyelmetlensége miatt szaladtunk az egész mérkőzésen az eredmény után. A lányokkal nagyon szeretnénk megszerezni az első pontjainkat a bajnokságban, így az elkövetkezendő mérkőzésekre egyértelműen a pontszerzés céljával lépünk majd pályára. Nincs okunk a szégyenkezésre, hiszen ellenfeleink az első négy fordulóban sokkal rutinosabb játékerőt képviselnek. Véleményem szerint a reális célunk így is a 4–6. hely valamelyikének a megszerzése lehet – értékelt Molnár Zoltánné.