Gyulai Hírlap - Kötelező hazai kiütés!

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. szeptember 17. 16:30
Kötelező hazai kiütés!
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Vésztői SE 4–1 (3–0)

A Megye I.-es labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata a Vésztői SE együttesét látta vendégül szeptember 16-án. Az elmúlt fordulóban győztes hazai csapat újra a három pontért lépett pályára.

Lelépte ellenfelét a Gyulai csikócsapat

Várfürdő-Gyulai Termál FC: Démusz, Bogár, Jimoh, Nagy (Kádár), Kukla, Repisky (Bagi), Bozsó, Patkás (Fülöp), Konyecsni (Susánszki), Kormány és Tövisháti. Vezetőedző: Démusz Zsolt.

A büfé tippje: A lelátó ezerarcú Cézárjának ítélete szerint a Démusz-csapat több góllal fogja hozni az összecsapást. Szinte senki sem volt, aki kételkedett volna a gyulai gárda győzelmében.

A mérkőzés vésztői helyzettel és enyhe vendégfölénnyel kezdődött. Ahogy telt az idő, úgy bontakozott ki a hazai gárda fölénye. A gólra éhes gyulai fiatalok az egy-egy elleni párharcokat rendre megnyerve építették támadásaikat.

A fürdővárosiak vezető találatára csupán a huszadik percig kellett várni, amikor is Bozsó talált a vésztői kapuba (1–0).

A gól után is támadásban maradt Démusz Zsolt és Bálint Balázs együttese, amit a 30. percben a kiválóan játszó Jimoh koronázott meg egy szöglet utáni találattal (2–0).

Az egyre jobban elfogyó vendégek néhány szórványos támadást tudtak csak csupán vezetni, ám a mérkőzésben már nem tudtak hatékonyan visszakapaszkodni.

A 37. percben pedig végképp eldőlt a találkozó sorsa, amikor Bozsó megszerezte második gólját, így behozhatatlan „várvárosi” előnnyel mehettek a csapatok a szünetre (3–0).

A második játékrészben folytatódott a vésztői kapu rombolása, ám sokáig csak lehetőségeket jegyezhettünk fel. A vendégek egy hármas cserével próbálták felfrissíteni játékukat, ám a 62. percben Fülöp növelte a Démusz-csapat előnyét (4–0).

A negyedik gól után visszajött a mérkőzésbe a vendégcsapat, és kezdte kiegyenlíteni a mérkőzés irányítását. A gyors kontrákra berendezkedő vésztőiek több lehetőséget is összehoztak, ám a szépítő gólra egészen a 90. percig kellett várniuk (4–1).

A találat azonban semmit sem javított a helyzeten, hiszen kiváló előrefele játékuknak, és remek védekezésüknek köszönhetően a Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata söpörte be a győzelemért járó pontokat.

A Démusz Zsolt irányította együttes a következő fordulóban a nem túl meggyőző Szeghalmi FC gárdájának otthonába utazik.

– A múlt heti győzelem és a héten a játékosok által elvégzett edzésmunka alapján nagy bizakodással léptünk pályára Vésztő ellen. Kovács Tamásnak köszönhetően kiváló erőnléti állapotban lévő csapatunk mind játéktudásban, mind mentalitásban sikeresen felülmúlta ellenfelét. Ilyen arányú győzelmünk sem mondható túlzásnak – értékelte a győzelmet a vezetőedző.