Gyulai Hírlap - Szomszédvári thriller!

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. augusztus 20. 11:00
Szomszédvári thriller!
Békéscsaba 1912 Előre–Várfürdő-Gyulai Termál FC 4–0 (1–0)

A Megye I.-es labdarúgó-bajnokság második fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata a Békéscsaba 1912 Előre II. otthonában lépett pályára. A Démusz Zsolt vezette fiatal gárda a hazai szárnyalás után érkezett a szomszédvári együtteshez.

____Eredeti-P1230419.JPG

Ezúttal elmaradt a nagy feltámadás

Gyula: Démusz, Bogár (Patkás), Nagy, Czirok, Kukla, Bozsó, Bozó (Tövisháti), Fülöp (Repisky), Jimoh, Kormány (Kollát) és Konyecsnyi. Csere: Harman, Sáss és Kádár. Vezetőedző: Démusz Zsolt.

A rekkenő hőségben lejátszott rangadó első húsz percében még kiegyenlített volt a játék képe, ám az már ekkor is látszott, hogy a gyulai gárda tagjai görcsösen rugdossák a lasztit. Ahogy telt az idő, úgy vette át a játék irányítását a hazai csapat, és alakított ki helyzeteket. A Démusz Zsolt és Bálint Balázs vezette fürdővárosiak alig-alig jutottak el az ellenfél tizenhatosáig. A passzok pontatlansága és az elvesztett párharcok előrevetítették egy esetleges egygólos vereség képét, ám ekkor még a vendéglátók sem reménykedtek egy nagyobb különbségű győzelemben. A csapatok mezőnybeli csatározását aztán Seres lesgyanús gólja törte meg a 41. percben (1–0).

____Eredeti-P1230422.JPG

A második félidő első perceiben aztán felpörgette játékát a gyulai alakulat, és három helyzetet is kialakított, ám ezek egyikéből sem tudta bevenni a „lilák” kapuját. A 55. percben aztán hidegzuhanyként érkezett Mácsai gólja, amellyel már két gólra nőtt a hazaiak előnye (2–0).

A második gól már érzékenyebben érintette a gyulai csikócsapatot, de tovább építgették lehetőségeiket. Ebben a legtöbbet Czirok játéka segített, ám ezúttal ő sem tudta átlendíteni csapatát a nehézségeken. A 76. percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés, amikor egy párharc után játékvezető a tizenegyes pontra mutatott, így juttatva harmadik góljához a szomszédvári együttest (3–0).

A mentálisan kissé összezuhant fürdővárosi együttes a 90. percben kapta meg kegyelemdöfését, amikor Ilyés is betalált a vendégek kapujába (4–0).

____Eredeti-P1230420.JPG

A Démusz-legénység ezen a napon rendkívül görcsösen lépett pályára, ami azon is látszott, hogy újra és újra ugyanazokat a hibás döntéseket lépték meg. A Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata a következő fordulóban sem lazíthat, hiszen a komoly játékerőt képviselő Orosházi Rákóczi Vasas SE együttese érkezik a gyulai stadionba.

– Komoly csalódás volt számomra ez a mérkőzés! Nem az eredmény az ami bosszant, hanem az, hogy a megbeszélt taktikai elemek közül semmit nem sikerült megvalósítani. Emellett az akarati tényezők is hiányoztak a játékunkból. Talán a túl nagy bizonyítási vágy sem segített, lehet ettől is vált görcsössé a játékunk. Próbálunk tovább lépni és készülni a következő, ismét igen komoly erőpróbát jelentő mérkőzésre – nyilatkozta lapunknak Démusz Zsolt.