Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Megkezdte működését az ország első vidéki Pető Prémium Pontja Gyulán

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • G. K. E. • HÍREK • 2017. augusztus 16. 16:45 • Frissítve: 2017. augusztus 17. 14:45
Megkezdte működését az ország első vidéki Pető Prémium Pontja Gyulán
A várfürdő vezetése hosszú távú együttműködésben bízik

Elindult Gyulán a Pető Prémium Pont működése. A kiemelt konduktív pedagógiai szolgáltatások első vidéki központjában a központi idegrendszeri sérüléssel élő gyermekeknek és felnőtteknek nyújtanak segítséget. A Semmelweis Egyetem által koordinált kezdeményezés a szállásadókat és a szállodákat új profil kialakítására ösztönzi. 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

A Pető-módszer eljött Gyulára

Kéthetes komplex fejlesztő táborral nyílt meg augusztus 7-én Gyulán az ország első vidéki Pető Prémium Pontja, amely a Semmelweis Egyetem, a gyulai önkormányzat és a várfürdő közös munkájának eredménye. A decentralizációs program célja, hogy a fővárostól távoli régiókban is elérhető legyen a Pető-módszer.

– A visszajelzések pozitívak, a részvevők már jelezték, hogy vissza szeretnének jönni – mondta Natkay Ilona, a Semmelweis Egyetem Kiemelt Konduktív Pedagógiai Szolgáltatások Központjának megbízott igazgatója az augusztus 16-i sajtótájékoztatón. A szakember bízik abban, hogy a továbbiakban sok új gyermeket fogadhatnak majd. Hangsúlyozta azt is, hogy a stroke-on átesett, a sclerosis multiplexben szenvedő vagy a Parkinson szindrómában élő felnőttek ellátását is fontosnak tartják. Az érintettek Gyulán folyamatos tanításban részesülhetnek, a kezelésnek köszönhetően pedig ismét önállóvá válhatnak.

A megbízott igazgató rámutatott, a Pető András orvos-pedagógus által kifejlesztett konduktív nevelés leginkább az idegrendszeri sérülések rehabilitációjában, habilitációjában eredményes, függetlenül az életkortól. Sikeresen a születéskor és a felnőttként szerzett károsodások esetén alkalmazható. Alapgondolata az, hogy a sérült idegrendszer a károsodások ellenére is tartalékokkal rendelkezik, ezek tanulás útján újra aktivizálhatók.

 

Kun Miklós, Natkay Ilona és Gethe Anna

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

A fejlesztésen külföldiek is részt vehetnek

A gyulai központban jelenleg nyolc gyulai és környékbeli gyermek ellátása történik, egyénileg és csoportosan. Mind a nyolc fő vett már részt konduktív nevelésben, adataikat a Pető Intézet dokumentációjából hívták elő, fejtette ki a Gyulai Hírlap kérdésére Natkay Ilona. A jelentkezők kiválasztása egyébként az első tanácsadáson történik, ezen a beszélgetésen derül ki, hogy a konduktív módszer alkalmas lehet-e a sérült gyermek vagy felnőtt fejlesztésében.

Az érdeklődők Gethe Annánál jelentkezhetnek, elérhetősége a Gyulai Várfürdő honlapján található. A kezelések díjazás ellenében történnek. Lapunk megtudta, a fejlesztésen külföldiek is részt vehetnek. A határon túli területekről a Pető Prémium Pontba elsősorban Romániából várnak gyermekeket és felnőtteket, egyfelől a hely közelsége miatt, másfelől pedig azért, mert mind a Semmelweis Egyetem, mind a Pető Intézet tevékenysége már régóta ismert és népszerű szomszédos országban.

A megbízott igazgató fontosnak tartotta jelezni, hogy a szülők bemehetnek a foglalkozásokra, ahol elsajátíthatják a hétköznapokban alkalmazható módszert, ami jelentősen megkönnyítheti az életüket.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Gyula volt a legnyitottabb az együttműködésre

Kun Miklós, a Gyulai Várfürdő Kft. ügyvezető igazgatója megtisztelőnek tartja, hogy a világhírű Pető Intézet Gyulán létesítette az első vidéki Prémium Pontot. Úgy vélte, ez egy szerencsés együttállás, mert a szakértelem és a kiváló adottságok itt egymásra találtak. A város mind a szülőknek, mind a gyermekeknek rengeteg lehetőséget nyújt, hisz amellett, hogy pihenhetnek és rehabilitálódhatnak, a víz gyógyhatásait is élvezhetik.

– Hosszú távú együttműködésben bízunk. A Pető Prémium Pont a város számára nagyon fontos, hisz új „piaca” nyílik általa. Egy olyan fizetőképes, gyógyulni vágyó vendégkör érkezhet Gyulára, amely a szálláshelyeken és a szállodákban új profil kialakítását teszi majd szükségessé – fogalmazott az ügyvezető igazgató.

Arra a kérdésre, hogy a vidéki települések közül miért pont Gyulára esett a Semmelweis Egyetem választása, Natkay Ilona kijelentette: Gyula volt a leggyorsabb potenciális partner, a legnyitottabb az együttműködésre. 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)