Gyulai Hírlap - Fél lábbal a paradicsomban

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. június 04. 12:30
Fél lábbal a paradicsomban
Gyulai Amazonok–Debreceni EAC 5–1 (3–1)

Az NB I.-es futsalbajnokság osztályozó mérkőzésén a Gyulai Amazonok csapata a Debreceni Egyetem AC együttesével csapott össze június 3-án. A telt házas Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnok közönsége parádés játékot és biztos hazai sikert várt Molnár Zoltánné tanítványaitól.

Ünnepélyes bevonulás

Fotó: Gyulai Hírlap – Pénzes Sándor

Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Fülöp Diána, Pilán Tímea, Papp Laura, Perjési Rita, Németh Viktória, Bálint Kata, Bélint Rebeka, Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Csalánosi Anada, Szilágyi Zsanett és Erdélyi Angéla.

A két fél között óriási mentális szakadék tátongott, hiszen míg a debreceni együttes a kiesés ellen vívott elkeseredett élet-halál harcot, addig a fürdővárosiak felszabadultan várták a nagy lehetőséget a felső osztályba lépésre.

Az összecsapás mégis vendéghelyzettel kezdődött, ám Csontos Zsanett ezen a napon is biztos alapja volt a gyulai gépezetnek. Ahogy teltek a percek, úgy vette át a játék irányítását a Fülöp Diána által mozgatott hazai gárda. Az 5. percben Bálint Rebeka pörgette meg szerencsés mozdulattal a labdát, így az a vendégkapuba hullott (1–0).

Öt perccel később Perjési Rita bombázta be helyzetét a debreceni hálóba, így a félidő negyedére már egyértelműen fölényben játszott az NB II. aranyérmese. (2–0). Két perc sem telt el, amikor visszajött a meccsbe a Hajdú-Bihar megyei együttes: egy elrontott szabadrúgást kontráztak le „cívisvárosi” futsalosok. (2–1). Hogy ez ne így maradjon, a 12. percben Pilán Tímea ragasztott egy gólt a vendégeknek, amelynek köszönhetően kétgólos gyulai előnnyel mehettek pihenni a felek. (3–1).

Fülöp Diána mozgatta a szálakat

A második félidőben lélekben már a hazaútra gondolhattak a vendégcsapat tagjai, hiszen a Molnár Zoltánné–Molnár Ágnes kettőse vezette hazaiak teljesen elnyomták gárdájuk próbálkozásait. Az ellenfelet már a saját térfelén letámadó „várvárosi” gárda tagjai tűzijátékot rendeztek a városi tornacsarnokban. Percenként száguldottak lövések az „egyetemi” kapura, ezekből könnyen megismételhető lett volna a tavalyi 9–1-es végeredmény.

A támadások befejezésébe kis hibák csúsztak ugyan, ám Pilán Tímea két gólja újra megnyugtató előnybe hozta együttesét. Az egyetemi csapat tagjainak, bár a végsőkig küzdöttek, ezen a napon is fejet kellett hajtaniuk a nagyobb futsaltudás előtt.

Nem törnek át!

Az összecsapás után a gyulai gárda tagjai átvehették az NB II.-es bajnokság megnyerésért járó érmeket és a kupát, majd óriási fieszta vette kezdetét a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban.

A Gyulai Amazonok csapata négygólos előny birtokában utazhatnak a június 10-én sorra kerülő visszavágóra. A fegyelmezett és gólérzékeny játékot látva kijelenthetjük, hogy nagy meglepetés lenne Molnár Zoltánné tanítványainak egy debreceni vereség.

Gólok: Pilán Tímea 3, Bálint Rebeka és Perjési Rita.

– Le a kalappal a lányok előtt! Bár többen is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódnak a bajnokság vége felé, mindenki átérezte a mérkőzés jelentőségét, hatalmas szívvel futsalozott az egész csapat. Bízom benne, hogy ez a siker kitart a következő mérőzésig, bizakodók vagyunk, valószínűleg vállaljuk az NBI.-et, a csapat megérett rá. A találkozó végén átvettük az NB II.-es bajnoki címért járó aranyérmeket és serleget, majd tűzijáték mellett ünnepelte az egész klub a sikert. Köszönjük a kilátogató publikumnak, hogy ilyen szép számmal bíztatták a lányokat – nyilatkozta elégedetten Molnár Zoltánné vezetőedző.