Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - A gyalogátkelőhelyek és a gyorshajtás is szóba került az interpellációs órában

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • T. P. HÍREK • 2017. április 27. 19:00
A gyalogátkelőhelyek és a gyorshajtás is szóba került az interpellációs órában
A képviselők április 27-i ülésén egy állítólagos drogbuli ügyét is megvitatták

A jól megszokott módon az interpellációs órával kezdődött a város grémiumának képviselő-testületi ülése április 27-én. A polgármesteri hivatal dísztermében tartott tanácskozáson Szalai György és Durkó Károly is gyalogátkelőhelyekről kérdeztek, Mittag Mónika az Árpád és a 48-as utca gyorshajtóiról interpellált, Csengeri Lajos a csomagküldést könnyítené meg a város számára, Bod Tamás pedig egy állítólag drogos buli ügyéről érdeklődött.

____Eredeti-GYHRCSD_0029.JPG

A GYULAI KÉPVISELŐ-TESTÜLET ÁPRILIS 27-I ÜLÉSE A VÁROSHÁZA DÍSZTERMÉBEN

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Elsőként Szalai György (Gyulai Városbarátok Köre) kapott szót, akit többször is megkerestek a város lakói azzal a kérdéssel, hogy a vasútállomás és a Béke sugárút között lehet-e gyalogátkelőhelyet létesíteni.

Dr. Görgényi Ernő (Fidesz) polgármester szerint tervezés alatt áll az állomás, így az előtte lévő terület átépítése is, ezért a munkálatokig felesleges volna változtatni a fennálló helyzeten. Molnár Csaba osztályvezető hozzátette, hogy a mostani formában nem lehet zebrát létesíteni, azzal ugyanis a parkolóba vezetnék a gyalogosokat, de háromféle terv is készült már az átépítéssel kapcsolatban. Alt Norbert (Fidesz) alpolgármester azt is hozzáfűzte, hogy május 3-án érkeznek városunkba szakemberek a MÁV-tól, akikkel közösen helyszíni szemlét fognak tartani, akkor az átkelő kérdését is megvizsgálják.

 

____Eredeti-GYHRCSD_0021.JPG

 Durkó Károly

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Durkó Károly (Gyulai Városbarátok Köre) örül annak, hogy megvalósulhat az Eminescu utca felújítása, a kérdését is ezzel kapcsolatban tette fel: az említett utcát és a Galamb utcát szeretné összekötni egy átkelővel. Dr. Görgényi Ernő szerint hasonló tervek már születtek, de nem pontosan azon a helyszínen, ahol a képviselő szeretné, azonban az új TOP-os pályázatokkal több dologra van lehetőség, mint a korábbiakban, így megvizsgáltatják a felvetést közlekedési szakemberekkel.

Nem először hívta fel a figyelmet az Árpád és a 48-as utcák helyzetére Mittag Mónika (Fidesz). A legújabb lakossági bejelentések szerint rengeteg a gyorshajtó ezeken a szakaszokon, akik itt próbálják meg lerövidíteni a belváros felé vezető utat, valamint még mindig gondot okoz a főleg reggel és a délutáni órákban feltorlódó forgalom.

Molnár Csaba válaszából kiderült, hogy megkeresték a rendőrséget, hogy fokozzák az ellenőrzéseket a kérdéses szakaszokon, a belváros pedig jelenleg is vizsgálat alatt áll, többek között forgalomszámlálók által. A polgármester hozzátette, hogy a rendőrség szerint a 48-as utcában nem tudnak sebességellenőrzést tartani, az Árpád utcában viszont rendszeresen ott vannak, eddig kirívó szabálytalanságot nem tapasztaltak.

 

____Eredeti-GYHRCSD_0017.JPG

 Csengeri Lajos 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Csengeri Lajos (Jobbik) a postai szolgáltatások témájában interpellált. Elmondása szerint ezek a szolgáltatások drágák, sokan egyéb lehetőségeket használnak a csomagküldéshez, ezért a képviselő felvetette, hogy az önkormányzat létesítsen egy csomagautomatát a városban.

A válasz Csige Gábor osztályvezetőtől jött, aki szerint három lehetőség áll rendelkezésre a csomagküldésnél és fogadásnál: a futárszolgálat, amelyet a legtöbben vesznek igénybe, az átvevőpont és az automata. A városban négy szolgáltatónak van átvevőpontja, illetve más lehetőségekkel is élhetünk, de az elsődleges az, hogy egy automata telepítése csak a szolgáltatón múlik, amely először felméri a lakosság igényeit valamilyen módon. Az önkormányzat nevében megkeresték a Magyar Postát és a Fox Post Zrt.-t is. A testület üléséig csak előbbitől érkezett válasz, ígéretet tettek arra, hogy továbbítják a kérést. Az osztályvezető azzal zárta válaszát, hogy a kényelmi szempontok ellenére van hátrány is, ugyanis a csomagautomaták egyelőre nem alkalmasak külföldről érkező küldemény fogadására.

Az utolsó interpelláció Bod Tamástól (Együtt, MSZP) érkezett. A képviselő úgy aposztrofálta a március 18-i, Vigadóban lezajlott Space Fest elnevezésű diszkót, hogy az „rossz álomként vonul be a legújabb kori gyulai történelembe”. Elmondása alapján az csak a jéghegy csúcsa, hogy több vendég volt az épületben, mint amit a kapacitása megengedne, szerinte egy drog- és alkoholpartin vettek részt az ott szórakozók. Véleménye szerint erősen kérdéses, hogy csak a 18 éven felüliek kaptak szeszesitalt, több beszámoló szerint szintetikus drogokat árultak és szedtek be a buli résztvevői, valamint a mentő is többször járt a helyszínen. Interpellációja végén azt kérdezte a képviselő, hogy adhat-e helyet a város ilyen rendezvényeknek, lesz-e még ilyen, illetve az önkormányzat tudta-e, hogy mi történik a Vigadóban.

 

____Eredeti-GYHRCSD_0009.JPG

 Bod Tamás

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

A válasz dr. Görgényi Ernőtől érkezett, aki szerint nagyon súlyos állításokat fogalmazott meg Bod Tamás, amelyek nem biztos, hogy igazak. Volt már ilyenre példa, hiszen a Gyulahús Kft.-t vagy éppen az Öveges-programot is támadta anno, majd kiderült, hogy alaptalanok voltak a rágalmai, ráadásul bocsánatot sem kért – mondta. A városvezető hozzátette, hogy természetesen nem zárható ki, hogy ilyesmi történt, ezért utánajártak a dolognak.

Az Erkel Ferenc Nonprofit Kft. egy másik cégnek adta ki aznap este a Vigadót, amely köteles volt öt fő biztonsági őrt szerződtetni aznap estére, ez pedig meg is történt. A helyszínen a rendőrség is tartott rutinellenőrzést, kétszer is, de nem tapasztaltak semmilyen szabálytalanságot. Kiss János rendezvényszervező szerint semmilyen gond nem volt, ráadásul egy plusz biztonsági őr is a diszkó területén volt, valamint a művelődési ház alkalmazottjai is az épületben tartózkodtak. A Space Fest korhatáros volt, 16 év alattiak nem mehettek be, a bejáratnál pedig mindenkinek fel kellett mutatnia a személyi igazolványát.

Kiss János azt is elmondta a polgármesternek, hogy egyszer volt kint a mentő a Vigadó környékén aznap este, de nem odabent történt eset miatt: a Göndöcs-kertben találtak egy illuminált fiatal hölgyet, aki elmondása szerint egy közeli házibuliból keveredett el a parkig. A válaszból az is kiderült, hogy megfontolás tárgyává kell tenni, hogy milyen időközönként kell diszkót szervezni, de dr. Görgényi Ernő kiemelte, hogy ha Bod Tamásnak valóban tudomása van arról, hogy droggal való visszaélés történt a Vigadóban, akkor rendőrségi feljelentést kellett volna tennie. Ő megtette helyette április 27-én reggel, és reméli, hogy tanúkét segíteni fogja a rendőrök munkáját a képviselő.

 

____Eredeti-GYHRCSD_0014.JPG

 Dr. Görgényi Ernő

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

A három feltett kérdésre az a válasz érkezett, hogy nem lehet megbélyegezni semmilyen zenei stílust vagy irányzatot, legalábbis előzetesen és bizonyíték nélkül nem lehet ráfogni semmire ezeket a vádakat. A városvezető szerint erősen eltúlzott volt az interpelláció címadása, az ilyen megbélyegzés „bolsi” szokás. Bod Tamás erre a kijelentés azt válaszolta, hogy ha a polgármester „bolsikat” keres, akkor nézzen szét a saját családjában, valamint hozzáfűzte, hogy a rendőrség munkájában sem biztos, majd természetesen nem fogadta el a választ.

Dr. Görgényi Ernő szerint nem szerencsés más családját elővenni egy politikai vitában, de ha már itt tartanak, akkor nem az ő apja volt vezető egy kommunista gyárban. A grémium végül 9 igen, 1 nem, 1 tartózkodás mellett elfogadta a választ.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)