Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Itt az ideje a talaj tápanyagpótlásának

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Pomázi Ferenc • MAGAZIN • 2017. március 05. 07:00
Itt az ideje a talaj tápanyagpótlásának
A málnavesszőket trágyázzuk érett istállótrágyával és Volldüngerrel!
____Eredeti-tragyazas.jpg

képünk illusztráció

Forrás: krisnakert.files.wordpress.com

Tisztelt Kertbarátnők és Kertbarátok!

Az őszön ültetett csemetefák tövére rakott földet lekaparhatjuk róla, kitányérozva. Erre azért van szükség, mert bizony öntözni kell őket.

Nem sok csapadék hullott, az is kifagyott a talajból. Nos, azt most pótolni kell, legalább egy-egy vödörrel tövenként, hogy biztosan megmaradjanak kis kedvenceink. A málna metszése, kitakarítása után pár napig lehet még gyomirtózni (Medallon) a tövek körül, amíg a málna is el nem kezd hajtani. A málnavesszőket sajnos nagyon visszavágják. A termő rügyek többnyire a vesszők végein találhatók. Ne vágjuk le, inkább trágyázzunk jó, érett istállótrágyával és Volldüngerrel, ami kimondottan a bogyós gyümölcsűeknek lett kitalálva.

A bogyósok egyébként nagyon érzékenyek a klórra, ezért a kálisós kezelést mellőzük! A kénsavas káli (kálium-szulfát) nagyon alkalmas káliumos alaptrágyázásra, egyébként minden kertészeti kultúrára is. A szamócát is nyakon önthetjük egy kis volldüngeres oldattal (egy evőkanál 10 liter vízbe). Ha sorban van ültetve a növényünk, akkor rózsa nélkül, ha hálósan, akkor locsolórózsa alkalmazásával juttathatjuk ki a tápanyagot. A töveket az öntözés után vagy hengereljük meg, vagy óvatosan talpközéppel tapossuk vissza a talajba a felfagyások miatt. Természetesen a trágyázás a többi bogyós gyümölcsnek is jár!

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)