Gyulai Hírlap - Hullámvölgy nélküli kézilabdás siker

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. február 26. 16:00
Hullámvölgy nélküli kézilabdás siker
Gyulasport NKft.–Eubility Group Békéscsabai ENKSE II. 24–22 (10–9)

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 13. fordulójában a Gyulasport NKft. együttese az Eubility Group Békéscsabai ENKSE II.  csapatát fogadta a február 25-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A tabella hátsó részéhez tartozó békéscsabai alakulat ellen mindenki győzelmet várt Tövisháti Zsombor együttesétől.

____Eredeti-P1100619.JPG

Tövisháti Zsombor egy korábbi mérkőzésen tüzeli játékosait

Gyulasport Nkft.: Borsós E. – Budai M. 4, Csapó H. 7/1, Dr. Bányainé Szabó R. 2, Rácz Kl. 3, Nagy N. 3, Bagi L. 1. Csere: Szerb K., Kocsis Kl., Szőke D. 1, Nagy I., Rokszin R., Petrás V., Zubor V., Asztalos A. 3/3, Csiffáry Cs. Vezetőedző: Tövisháti Zsombor.

Az NB I.-es csapat junior játékosaival megerősített Békéscsaba érkezett a gyulai gárda elé, amely végig nagy csatára késztette a fürdővárosi együttest. Mindkét csapat nagyszerű játékkal, a kézilabda minden szépségét felvonultatva küzdött egymással. A hazai gárda tagjai azonban felvették a kesztyűt ellenfelükkel. Kiváló védő munkával blokkolták támadásaikat, amelynek eredménye a kilenc kapott góllal lehozott első félidő. Mindkét gárda nagyszerűen védekezett, hiszen a gyulaiak támadásait is jól szűrték meg a vendégek próbálkozásait.

A második félidőben is felváltva estek a gólok. Ekkor, a játékrész hatodik percétől a látogatók egy ötgólos szériának köszönhetően két góllal elléptek a hazaiaktól (13–15). Ez a hullámvölgy azonban csak öt percig tartott, hamar rendezték soraikat a hazaiak. A Tövisháti-együttes visszavágásként szintén egy ötgólos szériával visszavette két góllal a vezetést a 47. percben, amit a mérkőzés végéig meg is tartott.

A Gyulasport NKft. csapata megérdemelten tartotta otthon a győzelemért járó bajnoki pontokat, és kedvező előjelekkel utazhat az Abonyi KC elleni összecsapásra.

– A mai mérkőzésen játékosaim pontosan betartották az előzetesen megbeszélt taktikai utasításokat. A visszarendezésünk és a védekezésünk nagyon jól működött. Támadásban éreztem bizonytalanságot, de az meccsről meccsre jobb lesz. Köszönjük a kilátogató szurkolók biztatását, nagyon sokat jelent a csapatnak ilyen közönség előtt játszani. A csapatból mindenkit kiemelhetünk, aki pályára lépett – értékelte a látottakat a vezetőedző.