Gyulai Hírlap - Nem sok hiányzott a rájátszáshoz

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. január 27. 14:40
Nem sok hiányzott a rájátszáshoz
Gyulasport NKft.–EUbility G. Békéscsaba II. 25–29 (15–16)

A serdülők kézilabda-bajnokságának H jelű csoportjában, a 17. fordulóban a Gyulasport NKft. csapata hazai pályán nézett farkasszemet békéscsabai ellenfelével. A sorsdöntő ütközet a felsőházi rájátszásba kerülésről volt hivatott dönteni.

____Eredeti-GYHRCSD_0013.JPG

nagy lendülettel kezdtek a gyulai lányok

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulasport NKft.: Hudák D., Balázs E. 3, Gyepes R. 7/6, Szappanos R. 7, Bicskei B. 4, Horváth N. 4, Csatai Zs. Csere: Felczán Cs., Tóth M., Kiss E., Demkó N. és Csukás D. Edző: Majorné Horváth Izabella.

Majorné Horváth Izabella tanítványainak már a döntetlennel járó egyetlen pont is elég lett volna a rájátszásba kerüléshez. Éppen ezért a tartalékosan felálló, több alsóbb korcsoportú játékossal kiegészült gyulai csapat nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a jóval esélyesebb békéscsabaiak ellen.

A fürdővárosi csapat a 16. percben már 10–7 arányban vezetett ellenfelével szemben, azonban a vendégek nem adták fel. Igen kemény kézilabdájuknak köszönhetően a 20. percre sikerült kiegyenlíteniük a mérkőzést. Ekkor 11–11-re álltak a csapatok. A félidő további részében fej-fej mellett haladtak az együttesek. A kiélezett játékra jó példa, hogy az ellenfél gárdája a félidő utolsó másodpercében lőtt góllal tudta csak átvenni a vezetést.

____Eredeti-GYHRCSD_0043.JPG

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

A második félidő fürdővárosi góllal kezdődött, majd hullámvölggyel folytatódott. A hatodik perctől a csabaiak egy hatgólos szériát produkálva győzelemre mentették a mérkőzést.

A tartalékos gyulai csapat így is dicséretet érdemel az igen keményen játszó csabaiak ellen mutatott játék miatt. Tekintve, hogy a pontszerzés nem sikerült, az utolsó forduló dönt a felsőházi rájátszás lehetőségéről. Az utolsó forduló február 2-án a rivális FKSE-Kiskunmajsa otthonában lesz, ahol még van esély a rájátszás kiharcolására.