Gyulai Hírlap - Túl az első próbán az Oláh-csapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. január 19. 09:15
Túl az első próbán az Oláh-csapat
Békéscsaba 1912 Előre II.–Várfürdő-Gyulai Termál FC 3–0 (1–0)
Első felkészülési mérkőzését játszotta a Várfürdő–Gyulai Termál FC NB. III-as labdarúgó csapata január 17-én a Békéscsaba 1912 Előre II. ellen. Az Oláh Ferenc irányította gárda több próbajátékossal érkezett a téli felkészülés elején megtartott Kórház utcai összecsapásra.
P1140606.JPG

Villanyfényes mérkőzésen tesztelte játékosait Oláh Ferenc

Gyula: Harman, Juhász N., Paulik, Szántó, Bogdán, Sipos, Burai, Tövisháti, Okos, Balogh, Gábor-Lukács. Cserék: Krnács, Jimoh, Huszár, Katona Gy., Juhász S., Nagy, Styecz, Hrabovszki, Katona G. Vezetőedző: Oláh Ferenc.

Mint azt a vezetőedző hangsúlyozta, a felkészülés első hetén vannak túl játékosai, ezért ilyenkor az első számú cél a tapasztalat szerzés.

– Több próbajátékos dolgozik nálunk múlt hét hétfő óta, meg kell ismernem mindenkit.

Ennek megfelelően az új vezér gyakorlatilag két csapatra osztotta játékosait, így mindenkinek tudott egy félidőre való játéklehetőséget biztosítani. Az első félidőben a csapatok az ismerkedés jegyében kergették a labdát. Komoly gólhelyzetet eleinte egyik alakulat sem tudott kialakítani. A jó iramú és látványos mérkőzésen már látszott az Oláh Ferenc által épített játék, így a hosszú indításokat a rövid és gyors passzos játék váltotta fel. Az már ekkor látszott, a vezetőedző számára a csapatszerkezet és a játékosok feltérképezése volt a legfontosabb szempont a mérkőzésen. Az első félidőben Balogh próbálkozásai jelentettek némi veszélyt a békéscsabai kapura, de több helyzetet is kidolgoztak a Sipos vezette támadók. Burai előtt kétszer is nagy gólszerzési lehetőség adódott. A félidő végén azonban elég volt egy pillanatnyi kihagyás, és az üresen hagyott Konyecsni bevette Harman kapuját (1–0).

A második félidőre a teljes sor kicserélődött a gyulai oldalon, így biztosítva mindenkinek a bemutatkozás lehetőségét. Ez a félidő már nem sikerült olyan jól, mint az előző, hiszen több egyéni és helyezkedési hibát is vétettek Oláh Ferenc tanítványai. Ezt kihasználva, a hazaiak még kétszer találtak a gyulai kapuba, beállítva a 3–0-s végeredményt.

– Az első félidővel alapvetően meg voltam elégedve, a másodikkal már kevésbé. Úgy gondolom, hogy lesz olyan játékos, akinek megköszönjük az eddigi munkáját és vannak, akik még velünk fognak dolgozni. Azonban, a jövőre nézve nagy következtetéseket nem lehet levonni ebből a mérkőzésből – értékelte a látottakat a szakember.

A Várfürdő–Gyulai Termál FC tovább folytatja felkészülését, hiszen továbbra is heti hét edzéssel és egy edzőmérkőzéssel robog tovább a fürdővárosi keret. A még mindig bő keret január 24-én a Békéscsaba 1912 Előre U19-es csapatát látja vendégül az Id. Christián László Városi Sporttelepen.