Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Messzire szállt az ének az Erkel Ferenc Emlékházban

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Csomós Éva • KULTÚRA • 2016. november 21. 22:38
Messzire szállt az ének az Erkel Ferenc Emlékházban
A Mesterek és tanítványok sorozat második előadásán az énektanulás került a középpontba
Musicaldalok, sanzonok, popslágerek, kórusban és szólóban is előadott produkciók sokaságát élvezhette a közönség november 17-én, a gyulai Erkel Ferenc Emlékházban tartott Mesterek és tanítványok című, zenenépszerűsítő sorozat aktuális koncertjén. A 17 órakor kezdődő, bensőséges hangulatú műsor során Czeglédi Katalin énektanárnő növendékei mutatkoztak be.
____Eredeti-IMG_0540.jpg

Czeglédi Katalin és tanítványai mutatkoztak be az Erkel Ferenc Emlékházban

Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Ivett 

Ismét nézőkkel teltek meg az Erkel Ferenc Emlékház „tantermének” padsorai, hisz november 17-én, a Mesterek és tanítványok elnevezésű programsorozat második alkalmán az vált hallhatóvá, milyen eredmények mutatkozhatnak meg a hosszabb és rövidebb ideje tartó énektanulás során.

Czeglédi Katalin énektanárnő ezúttal növendékein keresztül mutatta meg az énekművészet nehézségeit, az eredendő, természetes énekhang képzés során végbemenő változásait, annak folyamatát és eredményeit.

– A képzéssel töltött idő nem mérvadó – szögezte le gyorsan érdeklődésünkre a tanárnő –, mivel lényegében attól függ, hogy kinek milyen a habitusa, iskolában szerepel-e, versenyeken indul-e, vagy olyan, aki szégyenlősebb, és egyáltalán nem szeret közönség elé állni, így inkább csak önmaga szórakoztatására otthon énekel.

Arra a kérdésre, hogy mennyi ideig tartó tanulás szükséges ahhoz, hogy valaki énekhangjával már bátran mások elé is kiálljon, Czeglédi Katalin azt hangsúlyozta, hogy az első két év az úgynevezett alapozó időszak, és rendszerint harmadik évtől szoktak a növendékek szélesebb körben is megmutatkozni. – Az első év a legnehezebb, mert az alapoz meg mindent – magyarázta.

A csütörtöki esten ezen a területen is széles volt a skála, hisz Sebestény Janka mindössze néhány hónapja, ebben a tanévben kezdte meg hangképzési tanulmányait, és a Játékkészitők pop showmusical A mese rólad szól című dalát máris nagy sikerrel adta elő, de a tanulásban előrébb tartók közül is többen a katedra elé álltak.

– Próbáltam inkább a felsőbb évfolyamosok közül választani, olyan diákokat, akik már szerepeltek növendékhangversenyeken, vagy más módon léptek már fel több alkalommal, vagyis van egyfajta rutinjuk a szereplésben – fejtette ki a részleteket Czeglédi Katalin.

A váltakozó műfajú, előadás tekintetében pedig eltérő nehézségű dalok megszólaltatói a 11–19 éves közötti korosztály képviselői voltak, akik közt már a felsőoktatásban tanuló növendék is akadt.  A Valahol Európában című musical Zene című klasszikusát Asztalos Amanda, Futaki Panna, Demkó Emma és Horváth Lili adta elő, ugyanebből a produkcióból a Talán című szerzemény pedig már Dudás Fannitól szólt. A Valami Amerika 2 Magányos csónakját Hajdú Dominikától hallhatta a nagyérdemű, Keszthelyi Zorka Kamilla pedig Anthony Hamilton Freedomját interpretálta. Edit Piaf Padam Padam című sanzonja Hoss Krisztinától szólalt meg, Alan Walker Faded slágerét Mark Cintia Timea énekelte, Adele When We Were Young dalával pedig Haász Anita hatotta meg a közönséget.

– Szerintem nagyon ügyesek voltak, én úgy éreztem, hogy mindenki a legjobb formáját hozta – összegezte a koncert végén tanítványai teljesítményét büszkén a tanárnő.

A zenetanulást népszerűsítő, ezúttal is jól sikerült program pedig hamarosan folytatódik, hiszen következő alkalommal, december 15-én Bakné Kocsis Beáta és tanítványai a közönség számára immár a hegedűoktatás rejtelmeibe engednek betekintést.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)