Gyulai Hírlap - Béla király megkezdte uralkodását, avagy eddig miért nem játszottunk így?

GYULAI HÍRLAP • B. L.SPORT • 2016. november 27. 21:08
Béla király megkezdte uralkodását, avagy eddig miért nem játszottunk így?
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Ferencvárosi TC II. 3–1 (0–1)
Az NB III. közép csoportjának 17-fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC Ferencvárosi TC II. csapatával csapott össze november 27-én az Id. Christián László Városi Sporttelepen. Papíron a két csapatot tíz hely választotta el egymástól a bajnoki tabellán, de csak papíron.
____Eredeti-GYHRCSD_0071.JPG

A Várfürdő-Gyulai Termál FC és a Ferencvárosi TC II. mérkőzése az Id. Christián László Városi Sporttelepen

Gyula: Krnács–Katona (Tövisháti), Ferenczi, Zámbori–Bogdán, Szántó–Styecz, Burai (Okos), Sipos, Nagy–Balogh (Pilán). Megbízott edző: Szentléleki Béla.

A büfé tippje: Az ezerarcú Cézár ítélete szerint a sok eső a gyulaiaknak kedvez, a felázott talajon könnyen a Szigetszentmiklós sorsára juthat a fővárosi együttes. Azon az összecsapáson ugyanis a fürdővárosi együttes már két góllal is vezetett, az alaposan felázott talajon futballozva.

____Eredeti-GYHRCSD_0056.JPG

A ferencvárosi drukkerhad megadta a derbi alaphangját

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Már az összecsapás előtt kiváló volt a hangulat, hiszen a ferencvárosi drukkerhad alaposan megadta a derbi alaphangját. A mérkőzés a vendégeknek kezdődött jobban, hiszen egy ártatlan szituációból Gera tekert a tizenhatos csücskéről Krnács kapujába (0–1). Válaszul Sipos szabadrúgását kellett a zöld-fehér kapuvédőnek hatástalanítani. A hirtelen bekapott gól csak növelte a hazai csapat harci kedvét, még nagyobb elánnal vetették magukat a küzdelembe. Olyannyira, hogy több ígéretes támadás után egyre jobban átvette a játék irányítását. Amíg elől Balogh villámgyors kontráit igyekezett kihasználni, addig a védelem is tette a dolgát, ezúttal egyre-másra hiúsította meg a fővárosiak támadásait.

____Eredeti-GYHRCSD_0007.JPG

Így örültek a ferencvárosiak 0–1 után

A ferencvárosi játékosok a talajjal is alaposan megbirkóztak, hiszen többször is megcsúsztak, vagy becsapta őket a vizes gyepfelszín. A gyulai csapat ekkor még meddő fölényét mi sem jellemezte jobban, mint hogy a vendégszurkolók a mérkőzés helyett inkább a mérkőzés női partjelzőjét kezdte el szekálni. Az első félidő, a gólt leszámítva, a Termál FC kiváló helytállásáról szólt.

____Eredeti-GYHRCSD_0064.JPG

A második félidőben folytatódott a Szentléleki-mágia

A második félidőben aztán folytatódott a Szentléleki-mágia, hiszen az 57. percben Nagy lövését csak kiütni tudta a vendég hálóőr, a labda éppen Styeczhez elé pattant, aki közelről lőhette be csapata egyenlítő gólját (1–1). Ekkor már érezni lehetett, hogy a „Béla király” által becserélt Okos sokat lendített a fürdővárosi rohamokon, és azt, hogy a rohamok is segíthetnek a fürdővárosi együttesen. Hat perccel később már maga Nagy vette kezébe, azaz a lábába az irányítást, és egy kipattanót vágott mentehetetlenül a „kis Fradi” kapujába (2–1). Az i-re a pontot aztán a góllövő cipőjét az utóbbi mérkőzéseken megtaláló Balogh tette fel, amikor a 77. percben a sokadik villámgyors megindulás után a kicselezett védő mellett a hálóba lőtt (3–1).

____Eredeti-GYHRCSD_0068.JPG

A mágus és segédje: Szentléleki Béla és Szekeres Lajos

A Várfürdő-Gyulai Termál FC újra bizonyította, hogy játékerejét nem láttatja a tabellán elfoglalt helye. A gyulai gárda maradt a 16. helyen, és erőtől duzzadva várhatja a Sport 36 Komlói Bányász együttesét az őszi szezon utolsó bajnokiján.