Gyulai Hírlap - Öt perc mindenekfelett, avagy minden blokk után jön a sokk

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. november 20. 18:52
Öt perc mindenekfelett, avagy minden blokk után jön a sokk
Dunaújváros PASE–Várfürdő-Gyulai Termál FC 6–1 (1–0)
Gyula: Krnács, Bogdán, Ferenczi, Szántó, Szabó, Sipos, Burai, Nagy, Katona (Pilán), Styecz, Balogh.
____Eredeti-P1110409.JPG

a megérkezés pillanatai

A labdarúgó NB III. közép csoportjának 16. fordulójában a Várfürdő-Gyulai termál FC a Dunaújváros PASE vendégeként lépett pályára november 19-én. A listavezető Szigetszentmiklóst alaposan megszorongató fürdővárosi alakulat a tabella harmadik helyén álló gárda ellen próbálta meg begyűjteni a tabella megmászásához szükséges bajnoki pontokat.

A büfé tippje

A dunaújvárosi mérkőzésre kilátogatók egyöntetű véleménye alapján a fürdővárosi rivális alaposan megnehezítheti a hazai gárda dolgát, hiszen jelenlegi bajnoki helyezése nem tükrözi valós játékerejét.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, hiszen a dunaújvárosi futballélet elvesztette egyik legendás alakját, Czigler Ernőt.

Az már az összecsapás elején látszott, hogy a hazai csapat fiatal – 20–22 év – átlagéletkora és a pálya kemény talaja a gyors és robbanékony játékosoknak kedvez. A találkozó első perceiben a hazai gárda alakította a játék képét, míg a vendégcsapat a szokásos villámgyors kontrákra próbált építeni. A piros mezes hazaiak meddő fölényt tudtak csak kialakítani, a fürdővárosi védők remekül oldották meg a hazai támadók semlegesítését. Amíg hátul a védők dolgoztak, addig elől Balogh Milán kontráját csípte el éppen egy hazai védő. A 13. percben aztán felhördülhetett a hazai közönség, amikor a hazaiak közvetlen közelről vehették célba a gyulai kaput, és ezt megismételhették a 20. percben is. Erre válaszul Balogh villámgyors elfutása utáni beadást kellett hatástalanítania a dunaújvárosi védőknek. A békés megyei csapat sok labdát elvesztett, ami miatt nem tudtak érdemi támadásokat vezetni. A 25. percben már csak Krnács kapus óriási bravúrja akadályozta meg a hazai gárda góllövését, de a 34. percben már ő is tehetetlen volt, így Tóth megszerezte a vezetést csapatának (1–0).

____Eredeti-P1110492.JPG

játékban vagyunk

Az első félidőben fokozatosan vette át a játék irányítását a dunaújvárosi alakulat, annak ellenére, hogy Szentléleki Béla együttese egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a mérkőzés ezen részében.

A második félidő aztán rémálomszerűen indult a fürdővárosiak számára, hiszen 5 perc alatt három találatot kapni nem leányálom. A gyulai gárda mentálisan összezuhanva tűrte, hogy a Fejér megyei együttes háromszor is betaláljon (4–0).

Becsületükre legyen mondva, a Szentléleki-csapat felállt a padlóról, és egy szép összjáték után, a 69. percben Ferenczi lőtt egy igencsak tetszetős gólt, amivel legalább a szépségtapaszt sikerült megszereznie a gyulaiaknak (4–1).

A Dunaújváros azonban nem engedte, hogy olcsón megússza ellenfele, és a középpálya, valamint a védők hibáit kihasználva még kétszer zörgették meg Krnács kapuját, aki még további három helyzetben mentette meg csapatát (6–1).

Ezen az estén a Várfürdő-Gyulai Termál FC saját magát hozta nehéz helyzetbe, így hiába a javuló játék és a gólok, a rengeteg hiba és az érthetetlen összeomlás miatt, a győzelemre nem volt esélye. A mérkőzésről Carlo Ancelotti, a többszörös Bajnokok Ligája győztes tréner szavai jutnak az ember eszébe a Milán csapatával elvesztett 2005-ös isztambuli fináléról. Mint mondta, az AC Milan 84 percet játszott, a Liverpool csak hatot. Ebben az esetben a Várfürdő-Gyulai Termál FC 85 percet játszott és 5 percet nem.