Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Spirituális utazás a gyulai könyvtárban

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Tóth PéterKULTÚRA • 2016. november 18. 12:20
Spirituális utazás a gyulai könyvtárban
Kis Ernő a Hellinger-féle családállítást mutatta be az érdeklődőknek az Egészséghét keretében
Igazi spirituális utazást tehettek a Mogyoróssy János Városi Könyvtár vendégei november 17-én, amikor Kis Ernő egyetemi tanár, természetgyógyász radiesztéta a Hellinger-féle családállítás módszerét mutatta be. Elmondása szerint a lelki problémák a családban kezdődnek, ezzel a módszerrel pedig megoldhatók ezek a gondok.
____Eredeti-DSCN4744.JPG

A Hellinger-féle családállításról Kiss Ernő beszélt az érdeklődőknek 

Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Péter 

– Vannak olyan problémák, amelyek az emberek életében nagyon régiek – mondta Kis Ernő. – Még a szülőket sem ismerjük igazán, így gyakran ezekről nem is tudunk. Ennek ellenére benne van a tudatunkba, az úgynevezett „közös tudattalanban”. Attól függően, hogy az adott egyén mennyire fogékony rá, ha meg akarja oldani a gondokat, akkor feloldhatók. Elsősorban a szülőktől és a nagyszülőktől vesszük át ezeket. A tapasztalatok szerint mindig vannak változások, rövidebb vagy hosszabb idő alatt.

A természetgyógyász kifejtette az előadásában, hogy a módszer valahol az ezotéria és a pszichológia között van, és nem csak a szűken vett családot jeleníthetjük meg az állítás során: a vérszerinti rokonság mellett az érzelmi viszony is fontos, így nem is kell feltétlenül embernek lennie a megjelenítettnek. A „közös tudattalant” révüléssel, imádkozással és meditációval is elérhetjük.

Ha valaki állít, annak először meg kell határoznia, hogy mit szeretne feloldani. Kis Ernő példájában egy családot hozott fel, ahol a férfiak nem érték meg a negyvenes éveiket. Az állítás során kiderült, hogy az egyik nagyapa a világháborúban lelőtt valakit, annak a hozzátartozói pedig megátkozták őt és a szeretteit, ezért történtek a halálesetek.

A második fontos része a folyamatnak a szerepek meghatározása. Ezt szintén az állítónak kell kiválasztania a jelenlévők közül, de nem kell figyelembe vennie a nemi szerepeket sem, egyszerűen a megérzésekre kell hagyatkoznia. A szereplők jelenítik meg a családtagokat, így elevenítve fel a fennálló problémát. Az állítás végén „vissza kell adni” a szerepeket, ugyanis, ha rajtunk maradnak, akkor befolyással lesznek ránk.

Az előadás végén, a helyszínen is elvégeztek egy családállítást. Az egyik jelenlévő úr szeretett volna többet megtudni a párkapcsolati jövőjéről. A szereplők megjelenítették az édesanyját, a volt feleségét, az elhunyt testvéreit és őt magát is. A folyamat végén választ kaphatott arra, hogy miért alakult úgy a házassága és az anyjával való kapcsolata, ahogyan történt.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)