Gyulai Hírlap - Páros hasalás a Várfürdő-Gyulai Termál FC-nél

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. november 14. 13:30
Páros hasalás a Várfürdő-Gyulai Termál FC-nél
Az U14-es és U15-ös utánpótláscsapat is kikapott a Békéscsaba UFC-től
Az NB II.-es utánpótlás-bajnokság délkeleti csoportjának 12. fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC U14-es és U15-ös csapata a Békéscsaba UFC azonos korosztályú gárdáit látta vendégül november 12-én az Id. Christián László Városi Sporttelepen. Mindkét gyulai együttes két nyert mérkőzés után találkozott a hasonló erőket képviselő szomszédvár csapataival.
____Eredeti-_DSC1753.JPG

A Várfürdő-Gyulai Termál FC és a Békéscsaba UFC U14-es csapatának mérkőzése

Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs

U14-es Várfürdő-Gyulai Termál FC–Békéscsaba UFC 2–3 (0–2). Gyula: Juhász Zoltán, Kalas Zoltán, Török Bálint, Szabó János, Máté Tamás, Magyar Gergő, Los Raul Csaba, Fekete Kristóf, Illik Roland, Horváth Róbert, Gellény Gergely, Guti László, Reisz Csaba. Vezetőedző: Szelei János.

Szelei János csapata a tabella hatodik helyéről vághatott neki a mérkőzésnek. A két győzelem után pályára lépő hazai csapat a két hellyel hátrébb rangsorolt Békéscsaba UFC ellen is győzelmi terveket dédelgetett. Az összecsapáson aztán már a mérkőzés elején, a 22. percben betalált a vendég együttes, amire válaszul a gyulaiak is lőttek egy gólt, igaz a saját kapujukba. A 2–0-s félidei eredménnyel érthetően nem volt elégedett a Szelei-csapat, így a második félidőben mozgósították tartalékaikat. A második félidő legelején Fekete vette be a vendégek kapuját, ezzel jelezve a hazai győzelmi szándékot. Hogy ne így legyen, arról Kiss gondoskodott, aki négy perccel később újra kettőre növelte a békéscsabaiak előnyét. A fürdővárosi együttes tovább kapaszkodott és a 61. percben Fekete újra eredményes tudott lenni. A hátralévő szűk fél órában azonban újabb gól nem esett, így a Várfürdő-Gyulai Termál FC U14-es csapata egygólos vereséget szenvedett, és a hetedik helyen áll a bajnokságában.

____Eredeti-_DSC1889.JPG

A VÁRFÜRDŐ-GYULAI TERMÁL FC ÉS A BÉKÉSCSABA UFC U15-öS CSAPATÁNAK MÉRKŐZÉSE

Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs

U15-es Várfürdő-Gyulai Termál FC–Békéscsaba UFC 1–2 (1–0). Gyula: Rostás András, Kurta Barnabás, Grezsa Patrik, Dohányos Mihály, Bíró Levente, Borsos József, Kesztyűs Róbert, Szűcs Soma, Szász György, Molnár Balázs, András Mózes, Cziczeri László, Kurta Béla, Juhász Zoltán, Kelemen Ákos. Vezetőedző: Szegedi Ferenc.

Szegedi Ferenc együttese a tabella ötödik helyéről várhatta az egy hellyel előrébb álló békéscsabai csapatot. Mindkét együttes győzelemmel érkezett a párharcra, és újabb győzelmük esetén előrébb kerülhettek a bajnoki táblázaton. A mérkőzés a hazaiaknak indult jobban, hiszen a 18. percben Borsos révén megszerezték a vezetést. Ezt az eredményt egészen a 68. percig tudták tartani a fürdővárosiak, amikor is a vendégek kiegyenlítettek. A mérkőzés mindent eldöntő találatát a 80. percben a csereként beállt Barna szerezte, amivel a Békéscsaba UFC elvitte a három pontot Gyuláról, és feljebb léphetett a tabellán.  A Várfürdő-Gyulai Termál FC maradt a bajnokság ötödik helyén.