Gyulai Hírlap - A pont itthon maradt: továbbra is elsők a Gyulai Amazonok

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. november 14. 18:50
A pont itthon maradt: továbbra is elsők a Gyulai Amazonok
Gyulai Amazonok–Reklám-Press Skorpió 3–2 (2–0)
____Eredeti-13.JPG

A Gyulai Amazonok és a Reklám-Press Skorpió mérkőzése a gyulai sportcsarnokban

Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs

Gyulai Amazonok–Reklám-Press Skorpió 3–2 (2–0). Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Pilán Tímea, Perjési Rita, Erdélyi Angéla, Fülöp Diána. Cserék: Papp Laura, Deák Márta, Bálint Rebeka, Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Molnár Ágnes, Szilágyi Zsanett. Gólszerzők: Bálint Rebeka, Pilán Tímea, Balogh Noémi illetve Koch Fruzsina, Bede Anna.

A Női Futsal Bajnokság NB II. keleti csoportjának 7. fordulójában a Gyulai Amazonok csapata a Reklám-Press Skorpió gárdáját fogadta november 12-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A forduló rangadója címet is viselő összecsapáson a tabella első két helyezettje feszült egymásnak.

Az már a találkozó előtt kiderült, hogy a két csapat szinte egyenlő szintű játékerőt képvisel, a különbséget a csapatok játékosainak egyéni képessége adhatja. Azt már az eddigi mérkőzések alapján tudhattuk, hogy a fürdővárosi együttes szélesebb taktikai repertoárral rendelkezik, valamint Molnár Zoltánné tanítványai egyéni képességek terén is magasabb színvonalat képviselnek ellenfeleiknél.

____Eredeti-01.JPG

Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs

A hazai gárda már a találkozó elején támadólag lépett fel, és két kihagyott helyzet jelezte a három pont iránti igényüket. A vendég együttes több egyéni hibát is vétett, és ritkán tudott átérni az ellenfél térfelére. A salgótarjániak vezetőedzője érezve játékosai zavarát, már az ötödik percben időt kért, hogy rendezhesse sorait. Ez olyannyira jól sikerült, hogy a gyulai lányok egy egyérintős iskolajáték után Bálint Rebeka révén vezetéshez jutottak a 7. percben (1–0).

Az attraktívabb és kreatívabb futsalt játszó hazai gárda két perccel a félidő vége előtt már két góllal vezetett. Az első gólt követően Pilán Tímea mattolta a vendég kapust (2–0). A csapat vezetésének egyik alappillére a kapusteljesítmény volt, hiszen több ígéretes helyzetet semlegesített a gyulai hálóőr.

____Eredeti-32.JPG

A második félidőben visszaesett a gyulai csapat koncentrációja, és hagyta kiegyenlíteni vendégeit (2–2). Molnár Zoltánné vezetőedző ekkor jól nyúlt bele a mérkőzésbe, és időkérése révén sikerült megnyugtatnia és újra harcba küldenie tanítványait. A mérkőzés vége előtt pár perccel a fiatal Balogh Noémi egy szép átadást követően higgadtan adta meg az ellenfélnek a kegyelemdöfést (3–2). Győzelmével a Gyulai Amazonok egy pontos előnnyel vezetik bajnokságukat, nyugodtan készülhetnek a következő forduló összecsapására.

____Eredeti-35.JPG

– Örülök, hogy itthon tudtuk tartani a 3 pontot, azonban kicsit bosszant, hogy magunknak tettük nehézkessé a mérkőzést. Mindkét félidőben rengeteg helyzet maradt ki. Hozzá kell tenni, hogy Terdik Tamara ezúttal is remekül védett. Nagyon jó iramú mérkőzés volt, sok szép támadással és kemény játékkal. Külön öröm számomra, hogy legfiatalabb játékosunk, Balogh Noémi szerezte a győztes találatot. Reméljük, hogy megtaláljuk a visszavágóra a korrekt időpontot, hiszen az eredetileg kitűzött napon, január 28-án sportbálon vesz részt klubunk, amit jeleztünk is Tóth Zsolt és stábja felé – nyilatkozta lapunknak Molnár Zoltánné.