Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Átadták a felújított Zöldkereszt épületét

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • T. P. HÍREK • 2018. augusztus 28. 14:35
Átadták a felújított Zöldkereszt épületét
Görgényi Ernő: nehezebb küzdelemben tudtuk kiharcolni a fejlesztési forrásokat

Átadták a felújított Zöldkereszt épületét augusztus 28-án délelőtt. Az ünnepségen Görgényi Ernő polgármester és Kovács József országgyűlési képviselő mondtak beszédet, amelyekben a beruházás részletei mellett az idáig vezető út politikai csatározásaira is kitértek. A polgármester hangsúlyozta: az átlagosnál is nehezebb küzdelemben tudták csak kiharcolni Gyulának és a gyulaiaknak azokat a fejlesztési forrásokat, amelyektől szebb, élhetőbb és gazdaságilag fejlettebb lesz a város. Mint mondta, a Békés Megyei Önkormányzat ellen kellett harcot folytatniuk, holott a megyei testületnek az lenne a feladata, hogy az egész megye érdekét képviselje, ne csak bizonyos gazdasági és politikai körök érdekeit. A városvezető kiemelte, hogy a politikai küzdelmek és a kitűnő pályázatok azt eredményezték, hogy ez idáig huszonkét gyulai pályázat nyert a TOP-ból támogatást.

 

görgényi ernő

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

– A TOP pályázati támogatások segítségével megvalósuló önkormányzati beruházások első átadó ünnepségén van szerencsém köszönteni önöket – kezdte Görgényi Ernő. Mint mondta, a célkitűzés az volt, hogy az elnyerhető forrásokból elsősorban az egészségügyi- és szociális intézmények, az óvodák, a helyi közlekedési infrastruktúra, a közműrendszer és a gazdasági életet szolgáló infrastruktúra újuljon meg, illetve továbbá energetikai korszerűsítésekkel csökkentsék az önkormányzati kiadásokat.

– Ebben a beruházásban, amelyet most átadunk, a célok közül több is teljesült: korszerűsítettük és akadálymentesítettük a gyermekorvosi rendelőket és a felnőtt házi orvosi ügyeletet magába foglaló, városképi jelentőségű épületet. Átépítettük a belső térsort és új bejáratot alakítottunk ki a felnőtt ügyeleti eljárás részére, mindezzel egyaránt növeltük a betegek és az itt dolgozók komfortját – fogalmazott a polgármester.

Hozzátette, hogy járdát, parkolót, új kerítést és fedett gépkocsi beállót építettek. A tervezésbe bevonták a Zöldkereszt dolgozóit és a Nagycsaládosok Országos Egyesületének gyulai szervezetét, mert olyan átalakítást akartak elvégezni, amellyel elégedettek lesznek az intézmény munkatársai, valamint a betegek és hozzátartozóik is.

A városvezető hangsúlyozta, hogy Magyarország kormányának és az Európai Uniónak köszönhetően 60 millió forint támogatást nyert el a város, amelyhez a gyulai adófizetőknek köszönhetően, mintegy 36 millió forint önerőt biztosított az önkormányzat annak érdekében, hogy a pályázat által nem támogatott, de szükséges munkálatokat is elvégeztethessék.

– A beruházás akkor lesz teljes, amikor a TOP által elnyert másik pályázatunknak köszönhetően a körforgalmat is megépítettük a kereteződésben, ezzel ésszerűsítve és biztonságosabbá téve a közlekedést – emelte ki Görgényi Ernő.

A polgármester felidézte az idevezető út fontosabb szakaszait, hiszen az átlagosnál is nehezebb küzdelemben tudták csak kiharcolni Gyulának és a gyulaiaknak azokat a fejlesztési forrásokat, amelyektől szebb, élhetőbb és gazdaságilag fejlettebb lesz a város.

Mint mondta, a Békés Megyei Önkormányzat ellen kellett harcot folytatniuk, holott a megyei testületnek az lenne a feladata, hogy az egész megye érdekét képviselje, ne csak bizonyos gazdasági és politikai körök érdekeit.

 

kovács józsef

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

– Azt már a múltban is tapasztaltuk, hogy némely települések vezetői előszeretettel leplezik saját sikertelenségüket úgy, hogy a megyén belül sikeresen fejlődő Gyula városát vádolják meg azzal, hogy mások kárára gyarapodik – fogalmazott. – Nyertes pályázataink segítségével jellemzően olyan értékeket hozunk létre és újítunk meg, amelyek az egész megye számára is jelentőséggel bírnak, amelyekre mindannyian büszkék lehetünk.

Görgényi Ernő elmondta, hogy az ellen sosem tiltakoztak, hogy a halmozottan hátrányos helyzetű térségek külön keretből fejleszthessenek, viszont a megyei önkormányzat a TOP-os pályázati rendszer értékelése során egy olyan pontrendszert is szeretett volna bevezetni, amely Gyula várost kifejezetten büntette volna. A lényeg az volt, hogy minél nagyobb egy település, annál kevesebb pont lett volna adható a pályázatának, minél kisebb, annál több, függetlenül a pályázat minőségétől.

– Összefogtunk a megye mindazon városaival és községeivel, amelyek nem tagadták meg a Békés megyei szolidaritás nemes eszméjét, és akik igazságos pályázati rendszert akartak kivívni. A megye településeinek mintegy felével egy jól működő politikai-szakmai közösséget hoztunk létre. Összefogásunknak a KBC Békés Megyei Települések Fejlesztéséért Nonprofit Kft. nevű cég adott szakmai kereteket – mondta, majd hozzátette, hogy elérték azt is, hogy a részrehajló pontrendszer eltörlésre kerüljön, a megyei önkormányzat vezetése is belátta, hogy csak a konszenzusos megyei politikai viheti előre Békés megye egészét.

A városvezető kiemelte, hogy a politikai küzdelmek és a kitűnő pályázatok azt eredményezték, hogy ez idáig huszonkét gyulai pályázat nyert a TOP-ból támogatást.

– Egészségügyi- és szociális intézmények, bölcsődék, óvodák, kulturális intézmények újulnak meg, ipari parkot fejlesztünk, vállalkozói inkubátorház célú irodaházat hozunk létre, belvíz- és csapadékvíz-elvezető rendszereket újítunk fel és bővítünk, rossz utakat építünk újjá, kerékpárutakat létesítünk és újítunk fel, körforgalmat építünk, önkormányzati épületeink energetikai korszerűsítését végezzük el, amely jellemzően együtt jár ezen épületek külső felújításával és akadálymentesítésével is.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Görgényi Ernő azzal zárta beszédét, hogy a gyermekorvosi rendelők és a felnőtt háziorvosi ügyelet október 1-től várja a pácienseket, addigra megérkeznek az új bútorok és teljesen berendezésre kerül az intézmény.

A folytatásban Iszály Attila hegedűjátékát és Király Dominik klarinét előadását hallgathatták meg a vendégek, majd Kovács József mondta el köszöntőjét, amelyben kiemelte: örömteli, hogy részt vehet egy ilyen ikonikus épület felújítás utáni átadóünnepségén.

Az országgyűlési képviselő szintén kiemelte a megyei önkormányzat egyik bizottsága által létrehozott pontozási rendszert, amely által minden egyes Gyula városa által benyújtott pályázat nulla pontot kapott volna, tehát abból az 58 milliárd forintból, amelyet az állam a Békés Megyei Önkormányzatra bízott a megyei TOP lebonyolításának érdekén, a városunk egy fillért sem kapott volna.

– Láttuk, hogy ez így nem jó és nem kivitelezhető – mondta. Ezért mindenki a saját területén vette fel a harcot, ez vezetett többek között a KBC Békés Megyei Települések Fejlesztéséért Nonprofit Kft. megalakulásához, mintegy ellensúlyként, valamint kiemelte és megköszönte Kónya István alpolgármester tevékenységét, aki a megyei önkormányzat tagjaként küzdött oroszlánként Gyula város érdekeiért.

A beszédeket az ünnepélyes szalagátvágás követte, majd Görgényi Ernő egy apró ajándékkal lepte meg a Zöldkeresztben dolgozókat: Faragó Ágota népi iparművész által készített virágcserepeket nyújtott át. A felnőtt háziorvosi ügyelet képviseletében Kóra János vette át az ajándékot.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)