Erkel Ferenc Emlékház
19:00 Erkel Ferenc zenei hagyatéka – tárlatvezetés
19:30 Erkel művek Erkel szülőházában – az Erkel Ferenc Vegyeskar Kamarakórusa énekel
21:00 Erkel Ferenc zenei hagyatéka – tárlatvezetés
22:00 Erkel Ferenc zenei hagyatéka – tárlatvezetés
Kiegészítő program:
19:30–21:30 A Németvárosi Olvasókör süteménykóstolója levendulaszörppel a Cselekvő közösségek mintaprojekt keretében.
Ladics-ház
19:30, 20:30, 21:30 Család és hagyaték – élő panoptikum a kiállítótérben
Gyulai kolbászmúzeum
18:00–23:00 Tárlatvezetések, ahol a vendégek korabeli eszközöket próbálhatnak ki, valamint ügyességi játékokon vehetnek részt, amelyek után a legügyesebbeket díjazzák is.
Gyulavári kastély
11:00–12:00 Jelmezes tárlatvezetés
14:30–15:00 A kastély bemutatása
15:00–16:00 Alakor biosör kóstoló (18 éven felülieknek!)
16:00–17:00 Beöltözés korhű ruhákba, majd fényképek készítése a kastély szalonjában
Kiegészítő programok:
óriásbuborék-fújás, papírsárkány-készítés, akvarellfestés, virágfestés, puzzle.
Tájvízház
Képek és értékek fotókiállítás – Középpontban az erdélyi magyar népi kultúra mára már letűnőfélben lévő helyi értékei
Muzsikáló festmények a vetítőteremben
20:00 Életcseppek, sorsfolyók – A Calliope Diákszínpad előadása a Tájvízház udvarán
Programok a vízügyi székházban:
A Bodoky Károly Baráti Kör bemutatja: Az elmúlt 60 év vízügyi vezetői
A vízgazdálkodás időszalagja – Kiállítás az ókortól a 20. század közepéig
MNL Békés Megyei Levéltára
20:00–20:30, 21:00–21:30, 22:00–22:30 Tárlatvezetés – Reformáció 500+1
20:00 Lúdtollal való írás, kézműves-foglalkozás
20:30 A családfakutatás hasznos fogásai
21:30 Bepillantás a kulisszák mögé – Honnan kerülnek az iratok a kutatóterembe?
Kohán Képtár
20:00–22:00 Performance a 3T csoport közreműködésével – Novák Attila, Szuhaj György és Kukár István – NSzK
22:00 Új merítés – A Kohán-képek a raktárból című kiállítás megnyitója, majd rendhagyó tárlatvezetés Gyarmati Gabriellával, a kiállítás kurátorával, a Munkácsy Mihály Múzeum művészettörténészével
Gyulai vár
19:00 Ágyúlövéssel kezdetét veszi a Múzeumok Éjszakája Gyulán; solymászbemutató
20:00 Középkori fegyverbemutatót tart a Kerecsényi László Íjász és Szabadidő Sportegyesület
20:30 Középkori büntetések – Tematikus előadás 18 éven felülieknek
21:00 Az Ókörös Trió muzsikál
21:30 Ha az erényöv beszélni tudna... – Tematikus előadás 18 éven felülieknek
22:00 Az Ókörös Trió muzsikál
22:30 Középkori fegyverbemutatót tart a Kerecsényi László Íjász és Szabadidő Sportegyesület
23:00 Ha az erényöv beszélni tudna... – Tematikus előadás 18 éven felülieknek
Kiegészítő programok:
A Szigeterőd alapjai – A Kézen fog a történelem című film vetítése a várfalra.
Török kori tábori életkép a várárokban a Kerecsényi László Íjász és Szabadidő Sportegyesület közreműködésével
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont
19:00 Társastáncbemutató a GM Tánciskola közreműködésével
19:30 Társastánc-bemutató a Békéscsabai GM Tánciskola közreműködésével
19:45 Elfeledett történetek nyomában – Tematikus előadás
20:00 Pincetárlat – Török kori holtestek nyomában
20:00 A tortadíszítés fortélyai – Doktor Zoltán mestercukrásznak, a Békés Megyei Culinary Team tagjának a bemutatója
20:30 Pirulni szabad (a grófi háló titkai) – tematikus előadás 18 éven felülieknek
21:00 Pincetárlat – török kori holttestek nyomában
21:00 A gyulai PowerBeat ütőegyüttes koncertje
21:30 Elfeledett történetek nyomában – Tematikus előadás
22:00 Pincetárlat – Török kori holtestek nyomában
22:00 A Békés megyei Károlyi-huszár és Honvéd Hagyományőrző és Kulturális Egyesület fegyver- és viseletbemutatója az 1848–49-es szabadságharc idejéből
22:00 Társastánc-bemutató a Békéscsabai GM Tánciskola közreműködésével
22:30 Pirulni szabad (a grófi háló titkai) – Tematikus előadás 18 éven felülieknek
23:00 Pincetárlat – Török kori holtestek nyomában
23:00 Társastánc-bemutató a Békéscsabai GM Tánciskola közreműködésével
Kiegészítő programok:
20:00 Kosztümös élményfotózás; archív fotókiállítás a kastélyparkban