Gyulai Hírlap - Aranymeccsen gyűjtötték be a győzelmet az U19-es amazonok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. május 29. 09:00
Aranymeccsen gyűjtötték be a győzelmet az U19-es amazonok
Gyulai Amazonok–St. Mihály FC 4-2 (2-0)

A Gyulai Amazonok U19-es kiírásban szereplő együttese a Szent Mihály FC csapatát látta vendégül május 27-én. Molnár Zoltánné tanítványai az aranyéremért léptek az Id. Christián László Városi Sporttelep gyepszőnyegére.

Magabiztosan ugrották meg át a mezőnyt a gyulai amazonok

Gyulai Amazonok U19-es bajnok csapatának tagjai: Németh Viktória, Kurai Nikolett, Gera Dóra, Bálint Rebeka, Csanálosi Anada, Paál Dalma, Bartha Boglárka, Lehóczki Noémi, Szerb Katalin, Balogh Noémi, Kajári Gabriella, Sovány Liza, Kovács Dóra és Bordás Renáta. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.

A „várvárosi” csapatnak nem lehetett más célja, mint hogy átlépjen aktuális riválisán. A gyulai együttes imponáló mérlege megőrzésén túl, a bajnoki arany bebiztosítására hajtott, hiszen győzelem esetén matematikailag sem lehet elvenni a fürdőváros csapattól a legfényesebben csillogó medált.

A fürdővárosi gárda ennek megfelelően nem bízta a véletlenre a mérkőzés sorsát, hiszen rögtön a mérkőzés elején betalált ellenfele kapujába. A hatodik percben Csalánosi Anada egyéni megvillanásával szerzett vezetést a hazai együttes. 1-0.

A játékot egyértelműen uraló gyulai csapat tíz perccel később tovább növelte előnyét, amikor a gólkirálynői címet birtokló Bálint Rebeka vágta labdáját a szegedi hálóba. 2-0.

A vendégek csak a második félidőben tudtak ellenállást felmutatni, amikor is kétszer is gólnak örülhettek. A szegedi örömöt azonban Bálint Rebeka és Lehoczki Noémi góljai zavarták meg, így magabiztossá téve a fürdővárosi győzelmet.

A Gyulai Amazonok európai szupercsapatokat megszégyenítő menetelés után már biztos bajnoknak érezhetik magukat, ám a „várvárosi” lányok az utolsó két fordulóban is a győzelemért lépnek pályára. A Molnár-tanítványok május 30-án a Mátészalkai MTK gárdáját várják a hazai gyepre.

–A bajnokság elején az volt a célunk a lányokkal, hogy legalább a dobogón végezzünk, azonban a tavalyi évhez hasonlóan titkon reméltük, hogy sikerül megvédeni címünket. A csapat minden egyes tagja hozzátett a sikerhez, örülök, hogy néhány gyengébb találkozót követően az igazán presztízs mérkőzéseken is száz százalékot nyújtva, teljesen megérdemelten végeztünk az első helyen. Reméljük, hogy a városban is felfigyelnek munkánkra, mert úgy gondolom, hogy sikereink ellenére a mai napig mostohán kezelik a női futballt Békés megyében. Gratulálok a csapat tagjainak az egész éves munkához, büszke vagyok rájuk – értékelt Molnár Zoltánné.