Gyulai Hírlap - A Gyulai SE versenyzője nyerte a Magyar Korcsoportos Egyéni és Csapat Rapid Sakkbajnokságot

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. május 07. 17:25
Magold Filip az U10-es kategóriában végzett az élen

Magold Filip nyerte U10-es kategóriában a Magyar Korcsoportos Egyéni és Csapat Rapid Sakkbajnokságot, melyet április 27. és 30. között rendeztek meg Hajdúböszörményben.

A Magyar Sakkszövetség országos seregszemléjén a Gyulai SE több versenyzővel képviseltette magát. Az U8, U10, U12, U14, U16 és U18-as korosztályban sakkozó versenyzők kilenc forduló alatt döntötték el a bajnoki cím sorsát.

A svájci szabályrendszerben lebonyolított versenyen Magold Filip és Magold Victor is asztalhoz ült. Előbbi az U10-es kategóriában végzett az első helyen, bátyja pedig az U14-es kategóriában a 14. helyen fejezte be a versenyt.