Gyulai Hírlap - Charlie angyalai a mennybe mentek

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. április 30. 14:00
Charlie angyalai a mennybe mentek
Gyulasport Nkft–Békéscsabai ENKSE II. 35-21 (20-11) és Gyulasport NKft.– Eubility Group Békéscsaba U21 29-27 (15-13)

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság délkeleti csoportjának huszadik fordulójában a Gyulasport NKft. együttesei az Eubility Group Békéscsaba U21 és a Békéscsabai ENKSE II. csapatait fogadták április 29-én. A Barna Károly keze alatt formálódó gárdák mindegyike komoly harc elé nézett a szomszédvári rangadókon.

A gyulasport nkft. felnőtt csapata harcolt meg jobban a győzelemért

Gyulasport NKft.: Borsós E., Nagy N. 2, Csapó H. 4, Buzási O. 9/1, Héjjas T. 1, Markos M. és Pappné Lukoviczki B. 6/2. Csere: Nagy B., Balázs V. 1, Rácz K. 2, Komlósi Cs., Radnóti M. 1, Szabó L., Gyepes R., Csiffáry Cs., Boruzs B. 3. Vezetőedző: Barna Károly.

A fürdővárosi felnőtt gárda a hatodik pozícióban ölthette magára mezét, ellenfele pedig a negyedik helyről érkezett a párharcra. A nagyobbik Barna-csapat üzemi hőfokon várta ellenfelét, hiszen a forduló előtt zsinórban harmadik győzelmét ünnepelhette.

Az egykor Charlie becenéven száguldozó gyulai vezetőedző angyalai azonban nem kezdték jól a mérkőzést, hiszen az ötödik percre 1-5-ös békéscsabai vezetést mutatott az eredményjelző. A kaotikus első percek után egy hazai következett, ahol a Barna Károly „gatyába rázta” csapatát. A rövid szünet után realizálódni kezdett a gyulaiak játéka, ám hibáik miatt még mindig csak futottak az eredmény után.

Az igencsak fordulatos mérkőzés 18. percében a Buzási Orsolya és Pappné Lukoviczki Beáta által hajtott fürdővárosiak egy -1-es szériát futottak, amivel két gólra átvették a vezetést. A szomszédváriak azonban pontokért érkeztek a „várvárosiakhoz”, így a 28. percre kiegyenlítették a párharc állását. Az első játékrész utolsó két percében Charlie angyalai játszották a főszerepet, amikor két óriási bombával billentették a maguk javára a félidőt.

A második etap sem ígérkezett sokkal könnyebbnek a hazaiak számára, ami a 39. percben meg is mutatkozott, amikor a szomszédváriak újra átvették a vezetést. A mérkőzés lassan a végéhez közeledett, amikor még mindig a vendégeknél volt az előny. A 47. percben egy találattal elúszni látszott a hazai győzelem.

A végjátékban igazi őrület vette kezdetét, amikor az 54. percben még a Barna-csapat birtokolja az előnyt, ám két perccel később újra békéscsabaiak örülhettek. Az utolsó három percben aztán megmutatta igazi erejét a „várvárosi” együttes, amikor Lukoviczki Beáta és Buzási Orsolya három góljával végleg eldöntötte a csata sorsát.

A Gyulasport NKft. csapata zsinórban negyedik győzelmét gyűjtötte be telt házas közönsége előtt, a következő fordulóban azonban az éllovas FKSE-Algyő otthonába látogatnak.

Gyulasport NKft. ifjúsági: Varga M., Nagy I. 4, Bicskei B. 1/1, Szappanos R. 2, Gyepes R. 9, Boruzs B.10/4, és Szabó L. 8. Csere: Hudák D., Anderlik A., Balázs E. 1, Tóth M. Edző: Barna Károly.

Az ifjúsági együttes a dobogó harmadik fokáról várta ellenfelét, a békéscsabai gárda pedig az ötödik pozícióból érkezett a „várvárosi” arénába. A kisebbik Barna-együttesnek jó emlékkel fogadta ellenfelét, hiszen a két klub őszi találkozóján tíz gólos gyulai győzelmet láthatott a megyeszékhelyi publikum.

A mérkőzés elején azonban a vendégcsapat alaposan ráijesztett a hazai lányokra, hiszen két gyors góllal ellépett riválisától. A szomszédvári együttes egészen a 11. percig uralta a mérkőzés állását, ám ekkor a Boruzs Barbara repítette gyulai csapat megálljt parancsolt a vendégeknek. A kisebbik Barna-csapat játékosai a gyönyörű akciógóllal átvett vezetés után is szebbnél szebb támadásokkal szórakoztatták szurkolóikat. A vastapssal kísért fürdővárosi teljesítménynek köszönhetően a „várvárosiak” kilenc gólos előnnyel fordulhattak a második játékrészre.

Amint azt Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője megfogalmazta a második félidőben is folytatódott a vendéglátók tündérmeséje. – A hazai csapat tagjai a kézilabda minden szépségét felvonultatták. Barna Károly fiatal együttese a kimagasló beállós és átlövő játéknak, a kitűnő védőmunka és feljavult kapusteljesítménynek köszönheti sima győzelmét.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata a tabella harmadik helyéről utazik a közvetlen rivális FKSE-Algyő otthonába.

– Az ifjúsági csapat az elején kicsit langyosan kezdett, majd fegyelmezett és taktikus játékkal leiskolázta a vendégeket. Felnőttcsapatunk rossz felfogásban kezdte a mérkőzést, de időkérés után a fejek kezdtek tiszták lenni, az akarás és a munka végül meghozta az eredményt. A kissé hektikus játékunk ellenére is megérdemeltük a két pontot, a lányok a lelküket kitették a pályára, amit ha kellett fel is szántottak – fogalmazta meg gondolatait Barna Károly.

GYULAI HÍRLAP • 2018. április 30. 14:00