Gyulai Hírlap - Ki mondta, hogy nincs foci a fürdővárosban?

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. április 30. 10:00
Ki mondta, hogy nincs foci a fürdővárosban?
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Jamina SE 5-1 (3-1)

A Megye I.-es labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata a Jamina SE együttesét látta vendégül április 29-én. Démusz Zsolt fiainak egy parázs mérkőzésen sikerült a földbe döngölniük szomszédvári riválisukat.

Czirok vezérletével gázolta le ellenfelét a gyulai csikócsapat

Várfürdő-Gyulai Termál FC: Démusz, Bogár, Czirok, Nagy S., Kukla, Bozsó(Nagy), Kovács I. (Susánszki), Patkás, Jimoh (Fülöp), Okos (Repisky) és Tövisháti. Csere: Harman, Kádár és Vincze. Vezetőedző: Démusz Zsolt.

Az alsóház élén álló Démusz-csapatnak sok mindent bizonyítania kellett a párharc során, hiszen bírálói és a klubot uraló feszült légkör is nyomasztotta a fürdővárosi csikócsapat tagjait. Mint azt Démusz Zsolt a mérkőzés előtt elmondta, együttesének egy rendkívül fontos mérkőzést kellett lejátszania, de most nem a helyezésért, ha nem az önbecsülésünkért és egy újabb célért küzdött a fiatal társaság.

– Nehéz mérkőzésnek ígérkezett ismerve a jaminai játékstílust, ami viszonylag egyszerű, mégis nehéz ellene focizni.

A mérkőzés ennek megfelelően kezdődött, hiszen négy perc sem telt el a derbiből és Bozsó labdája és Czirok lövése jelezte a győzelemért indított hadjáratot. A hazai gárda a támadások építésére helyezte a hangsúlyt, míg a vendégek villámgyors szélsőikkel próbáltak a gyulai kapu elé érni. A játék irányítását a fürdővárosiak birtokolták, amire válaszul egy-két Démusz kapus által semlegesített békéscsabai helyzet érkezett válaszul.

A 15. percben aztán Czirok unta meg a tili-tolit és egy letámadás után megszerezte a vezetést csapatának. 1-0.

A várva várt gólra aztán egy váratlan piros lapos kiállítás érkezett, hiszen a 23. percben a gyulai Patkásnak kellett idő előtt elhagynia a pályát. A Jamnina SE azonnal letámadta a tíz emberrel talpon maradó Démusz-csapatot, ám a 30. percben Bozsó nem csak riogatott, hanem be is talált riválisának. 2-0. Az emberfölényben lévő vendégek kicsit visszavettek tempójukból, ám a 41. percben már három gólos hátrányban találták magukat, amikor Okos érkezett tökéletes időzítéssel. 3-0. A félidő vége előtt Démusz kapus ütközését találta szabálytalannak a játékvezető, így a megítélt büntetővel egy lépéssel közelebb lopakodott a hazaiakhoz a szomszédvári gárda. 3-1.

A második félidőben is nagyjából az történt, amit az emberveszteséggel játszó csikócsapat akart, bár a jaminai együttes nem mondott le a három pontról, azonban idővel be kellett látniuk, hogy a derbi megnyerésére nincs sok esélye. Ehhez nagymértékben hozzájárult Bogár duplája, amire csak egy válasz érkezett a sánc másik oldaláról.

A Várfürdő-Gyulai Termál FC magabiztosan gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat, ezzel visszakézből adott pofont bírálóinak. A fürdővárosi csikócsapat a következő körben a Mezőhegyesi SE együtteséhez érkezik, hogy bebiztosítsa első helyét az alsóházi tabella legtetején.

– Fel voltunk készülve egy szikrázó viadalra, de ez most elmaradt. A Jamina SE nagyon kulturáltan és sportszerűen játszotta le ezt a mérkőzést, az eredmény ellenére is. Igyekeztünk fegyelmezetten, taktikusan játszani, ami azt gondolom többnyire meg is valósult. Ez a győzelem remélem, hogy túl mutat a puszta három pont megszerzésén és sikerül újra megfelelő motivációval pályára lépnünk a következő mérkőzéseken – értékelt Démusz Zsolt.