Gyulai Hírlap - Kettős győzelem a fürdővárosi arénában

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. március 26. 11:00
Kettős győzelem a fürdővárosi arénában
Gyulasport NKft. ifjúsági–Makói KC ifjúsági 36-27 (13-10) és Gyulasport NKft.–Makói KC 30-19 (17-9)

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság délkeleti csoportjának tizennyolcadik fordulójában a Gyulasport NKft. együttesei a Makói KC csapatait fogadták március 25-én. A Barna Károly vezette csapatok közül az ifjúsági gárda könnyebb, míg a felnőttegyüttes nehezebb párharcnak nézett elébe. Ahogy azt Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője megfogalmazta, az ifjúsági csapat esélyesként várta a derbit, de a felnőtteknél nem sok jót ígért a mérkőzés.

Győzelmet ünnepelhetett mindkét Barna-csapat

Gyulasport NKft.: Varga M., Nagy I. 2, Bicskei B. 4/2, Szappanos R. 1, Gyepes R. 7, Boruzs B. 9/1, Szabó L. 10/2. Csere: Hudák D., Anderlik A., Felczán Cs., Balázs E. 1, Tóth M. 1 és Csukás O. 1/1. Edző: Barna Károly.

A kisebbik Barna-csapat a tabella ezüstérmes helyéről várta ellenfelét, amely a hazai pályán elszenvedett vereség élményével érkezett a gyulai lányokhoz.

Ennek megfelelően a hazai gárda hamar ellenfele tudtára adta, hogy a mai napon nem sok keresnivalója van a fürdővárosi arénában. A Barna Károly vezette együttes a nyolcadik percben már 5-0-s vezetésre állt ellenfelével szemben. A Csongrád megyei csapatnak nagyon nem ment a játék, hiszen első találatukat is csak a 11. percben tudták felvinni a jegyzőkönyvbe. A vendégek a védekezési taktikájukon is változtattak, ám a Boruzs Barbara, Gyepes Rita és Szabó Leila fémjelezte támadósor így is átgázolt a makói együttesen.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata győzelmének köszönhetően maradt a harmadik helyen, ám a fürdővárosiak azonos pontszámmal állnak az ezüstérmes riválisukkal. A kisebbik Barna-csapat a következő fordulóban ismét egy kötelező győzelmet ragadhat meg az Abonyi KC elleni derbin.

Gyulasport NKft.: Borsós E., Nagy N., Héjjas T. 4, Csapó H. 5, Buzási O. 3, Papné Lukoviczki B. 12/6. Csere: Nagy B., Balázs V., Radnóti M. 2, Rácz K. 3, Komlósi Cs., Szabó L., Asztalos A., Markos M. 1, Csiffáry Cs. és Boruzs B. Vezetőedző: Barna Károly.

Barna Károly felnőttgárdája a nyolcadik helyről várhatta a tabella negyedik helyén álló riválisát, amellyel komoly elszámolnivalója volt, hiszen az őszi csaták során szoros vereséget szenvedett el a makói katlanban.

Az egyre szebb „testet öltő” gyulai csapat ennek megfelelően érkezett a pályára. Az első gólt ugyan a vendégek szerezték, ám a „várvárosiak” szinte azonnal beleálltak az ütközetbe. Papné Lukoviczki Beáta ismét kiváló vezérnek bizonyult, a nehezebb helyzetekben bombáival egységben tartotta csapatát. A kőkemény védekezésnek és a villámgyorsan megjátszott labdáknak köszönhetően hamar előnyre fordult a fürdővárosi együttes.

Az egyébként heves gesztikulálásáról is ismert gyulai vezetőedző ezúttal csöndesen konstatálta az események alakulását, hiszen csapata tökéletesen uralta a játékot. Ennek megfelelően már a szünetre megnyugtató előnnyel mehettek pihenni a Gyulasport NKft. játékosai.

A második félidőre sem változott a játék képe, ahogy egyre fogyott az idő, úgy lassított le a makói gépezet. Amikor a hazaiak elérték a tízgólos különbséget, a vendégek fejben mintha feladták volna – fogalmazott Máthé István.

A mérkőzésen Barna Károlynak lehetősége volt minden játékosát pályára küldenie, így adva bizonyítási lehetőséget lányainak. A lehetőséggel ugyancsak élő fürdővárosi csapat fokról fokra gyűrte maga alá a Makó KC együttesét, így megérdemelten nyerte meg nagy különbséggel a párharcot.

A Gyulasport NKft. felnőttcsapatára a következő körben a könnyedén megfogható Abonyi KC legénysége vár.

– Formálódik a csapat, az új játékosok is kezdenek beépülni a keretbe. Tetszik a most mutatott mentalitás, látszik, hogy minden pályára küldött játékos odateszi magát. A jó kapusteljesítmények mellett kitűnő mezőnymunkát produkáltak a lányok. Ilyen hozzáállással még sok örömöt fognak szerezni a szurkolóknak és önmaguknak – értékelt a vezetőedző.

GYULAI HÍRLAP • 2018. március 26. 11:00