Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Ülésezett Gyula Város Önkormányzatának Kábítószerügyi Egyeztető Fóruma

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • G. K. E. • HÍREK • 2018. március 01. 10:30
Ülésezett Gyula Város Önkormányzatának Kábítószerügyi Egyeztető Fóruma
Játékelméleti oktatás, kommunikációs tréning és diszkóbaleset-szimuláció is lesz idén

Szakmai programjait ismertette február 28-án a GYIK-ben Gyula Város Önkormányzatának Kábítószerügyi Egyeztető Fóruma, a KEF. Az idei programtervek mellett a fiatalok Facebook-függőségéről és a szülői felelősségről is szó esett.

a kábítószerügyi egyeztető fórum februr 28-i ülése

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Programterveit ismertette február 28-án a Gyulai Ifjúsági Központban a helyi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum, amelyen közoktatási és szociális intézmények képviselői, rendőrségi alkalmazottak és szülők vettek részt.

Szabó Enikő, a GYIK szakmai vezetője bevezetőjében felhívta a figyelmet arra, hogy egy nemrég készült ifjúságkutatás eredménye szerint a fiatalok legfőbb problémája a kütyüktől, vagyis az okostelefonoktól, táblagépektől és számítógépektől való függés, amit nem szabadna elbagatellizálni. Mint mondta, a 10. osztályba érve a diákok teljesen kiégnek a világhálóról és a közösségi oldalakról rájuk zúduló rengeteg információtól. Úgy vélte, ilyen téren a szülők is tájékozatlanok, ezért mielőbbi szemléletváltásra lenne szükség körükben. A KEF ebben is segíthetne. Szabó Enikő fontosnak tartja azt is, hogy mind a gyermek, mind a felnőtt megtanulja biztonságosan használni az internetet.

A programkínálatot illetően elhangzott, az elmúlt évek tapasztalatai alapján idén is lesz kortárssegítő képzés 6., 7. és 8. osztályos tanulók részére. A 30 órás önismereti, csapatépítési és kommunikációs tréning részeként a fiataloknak egy 20 órás szakmai foglalkozássort is kínálnak. Ennek keretében a játékelméletről, a rendvédelmi szervek feladatairól, a szenvedélybetegségekről, az elsősegélynyújtásról, a szociális- és egészségügyi ellátó rendszerről tanulhatnak. Szabó Enikő jelezte, az életkori sajátosságokra való tekintettel a következő tanévben két korcsoportra, középiskolásokra és általános iskolásokra fogják felosztani a képzésre jelentkezőket.

 

szabó enikő

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Szintén korábbi gyakorlatot követve ebben az évben is tartanak majd szakmai előadásokat, mindenik iskolában egy alkalommal, pszichológusok bevonásával, a tantestületi ülések előtt vagy után. Ajánlataik között témakörként szerepel a közösségi nevelés és fejlesztés az osztályokban, a mindennapi szenvedélyek és a stressz jó, illetve rossz hatásai. A szociális, egészségügyi és rendfenntartó szférában dolgozók részére áprilisban és májusban rendeznek szakmai napot.

A diszkóbaleset-szimulációt a tanév utolsó hetére tervezik, a rendezvényre középiskolásokat várnak. A 45 perces rendhagyó órán a részvevők egy hangeffektusokkal és narrációval kísért súlyos esetet nézhetnek végig, miközben szembesülhetnek a drog- és alkoholfogyasztás veszélyeivel is.

A szervezők arra kérik az érdeklődőket, hogy a tervezett eseményekkel kapcsolatos kérdéseikkel legkésőbb egy héttel a rendezvények előtt keressék meg őket. A projektet június 30-ig kell megvalósítaniuk.

Az összejövetelen többen is beszéltek arról, milyen előnyökkel járna, ha munkájukba bevonnák a szülői képviseleteket, összegzésként pedig megfogalmazódott, a fiatalok a legtöbbször azért csúsznak félre, mert felnőtt családtagjaik, nevelőik nem szánnak rájuk elegendő időt, nem foglalkoznak velük, nem néznek utána ügyes-bajos dolgaiknak.

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)