Gyulai Hírlap - Simán startolt a Démusz-csapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. február 27. 09:00
Simán startolt a Démusz-csapat
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Szeghalmi FC 3-0 (1-0)

A Megye I.-es labdarúgó-bajnokság tizennyolcadik fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata hazai pályán fogadta a Szeghalmi FC együttesét február 25-én. A gyulai csikócsapat a tavaszi szezon első derbijén legázolta riválisát. A sikeres starttal egy nehéz sorozathoz gyűjtött energiát a Démusz Zsolt és Bálint Balázs vezette hazai alakulat.

már Az első bajnokin örülhetett a gyulai csikócsapat

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Várfürdő-Gyulai Termál FC: Démusz, Czirok, Jimoh, Nagy S., Bogár (Repsiky), Patkás, Tövisháti (Fülöp), Kukla, Bozsó, Vincze (Susánszki) és Okos (Kovács I.). Csere: Harman, Bozó és Juhász. Vezetőedző: Démusz Zsolt.

A két csapat az őszi szezon során már találkozott egymással, akkor a Démusz-csapat 1-3-ra győzte le riválisát. A hazaiak ennek megfelelően kezdték az összecsapást, azonnal magukhoz ragadták a játék irányítását. Az új játékrendszerrel operáló „várvárosi” együttes kombinatív futballal lepte meg ellenfelét, ám a jól védekező szeghalmiaknak köszönhetően egészen a 31. percig várni kellett a hazai gólra. A gólt az őszi mérkőzésen két találatot is jegyző Bozsó szerezte (1–0).

A szünetben fellélegző vendégek egy perc múlva újra sóhajtózhattak, ekkor az újonnan érkezett Vincze bólintotta a labdát a gólvonal mögé (2–0).

A 65. percben még nehezebb helyzetbe került a Szeghalmi FC együttese, amikor Tóth hagyta el piros lapja miatt a játékteret.

Démusz Zsolt együttese sorra alakította ki helyzeteit a második félidőben, azonban gólt csak az őszi derbin is betaláló Kovács I. szerzett a 82. percben (3–0).

– Nagyon fontos mérkőzésen vagyunk túl. Óriási szerepe van ennek a három pontnak a jövőre nézve, persze a játék minősége sem volt utolsó szempont a csapat számára.  Az első három perctől eltekintve az egész mérkőzésen az történt a pályán, amit mi akartunk – értékelt Démusz Zsolt.

A Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata fontos győzelmet szerzett, a következő fordulóban pedig a közvetlen rivális Jamina SE otthonában gyűjthetnek további pontokat.

GYULAI HÍRLAP • 2018. február 27. 09:00