Gyulai Hírlap - Sporttörténelmi sikert repesztett Süli Richárd

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. február 22. 16:30
Sporttörténelmi sikert repesztett Süli Richárd
A gyulai atléta bronzérmet nyert Magyarország Fedettpályás Atlétikai Bajnokságán

Magyarország Fedettpályás Atlétikai Bajnokságát rendezték meg február 17. és 18. között. Az országos seregszemlén Süli Richárd is a rajtvonalhoz állt.

Süli Richárd a dobogó harmadik fokán

Forrás: Masz.hu

A Gyulasport Nonprofit Kft. fiatal versenyzője első felnőttmegmérettetésén állt rajthoz. A versenyre Kertes István és Szegedi Zsolt segítségével készült fel. A heti tizenegy edzés azonban nem volt zavartalan, hiszen a csapat a csónakázótó körül volt kénytelen megtartani edzéseit.

A középtáv királyaként aposztrofált versenyző a 800 méteres síkfutás B jelű futamában indult, ahol az első helyen száguldott át a célvonalon. A gyulai futó sajnos nem tudta élete legjobbját megfutni, pedig az az időeredmény a dobogó legmagasabb fokára repítette volna. Süli Richárd és felkészítői azonban örülnek a sporttörténeti sikernek. A gyulai atlétika történetében ez az eddigi legjobb középtávfutó-eredmény.

A sportok királynőjének nagyjai már a következő megmérettetésekre készülnek, hiszen hamarosan megkezdődnek a magyar atlétikai élet szabadtéri viadalai.