Gyulai Hírlap - Egy félidő is elég volt az amazonoknak

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. november 06. 16:00
Egy félidő is elég volt az amazonoknak
Gyulai Amazonok–Mezőkövesdi Zsóry Akadémia 7–0 (6–0)

A Gyulai Amazonok U19-es labdarúgó-bajnokságban szereplő együttese a pontvadászat nyolcadik fordulójában a Mezőkövesdi Zsóry Akadémia csapatát látta vendégül november 5-én. Molnár Zoltánné lányai már az első félidőben rövidre zárták a párharcot, így továbbra is aranyérmes pozícióban várhatják ellenfeleiket.

____Eredeti-P1250924.JPG

Alaposan helybenhagyta a mezőnyt a Gyulai AMazonok U19-es együttese

Gyulai Amazonok: Németh Viktória, Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Bartha Boglárka (Lehóczki Noémi), Gera Dóra, Bordás Renáta, Csanálosi Anada, Bálint Rebeka (Kajári Gabriella), Sovány Liza (Paál Dalma), Kovács Dóra és Szerb Katalin. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.

A gyulai lányok már a mérkőzés legelejétől kezdve letámadták ellenfelüket. A jó erőkből álló mezőkövesdiek egészen a 13. percig ellent tudtak állni az amazonok rohamainak, amikor is Kovács Dóra szerzett vezetést csapatának (1–0).

A gyönyörű akciógólra Bálint Rebeka kontrázott rá a 14. percben, ezzel kettőre növelve a hazaiak előnyét (2–0).

A vendég csapat nem bírt a lendületes játékkal, ezért kontrákkal próbálta meg veszélyeztetni Németh Viktória kapuját. Nem így a vendéglátók, akik sorra vezették támadásaikat, amikből Bálint Rebeka három, Sovány Liza pedig két találatot rakott a közösbe (6–0).

A második játékrészben visszavett tempójából a gyulaiak, hiszen a vendégek akár durva szabálytalanságok árán is megpróbálták megállítani ostromukat. Kurai Nikolett az utolsó percben büntetőt rúghatott, amellyel beállította a csapat igencsak magabiztos győzelmét.

A Gyulai Amazonok U19-es csapata újabb győzelmével fellépett a tabella vezető helyére, innen utazik a Mátészalkai MTK elleni idegenbeli csatára.

Gólszerzők: Bálint Rebeka 3, Sovány Liza 2, Kovács Dóra és Kurai Nikolett.

– Az első félidei játékunk kifejezetten tetszett a mai napon. A második félidőben már visszább vettek a lányok, ennek ellenére teljesen megérdemelten tartottuk itthon az egyébként jó erőkből álló Mezőkövesd ellen a három pontot. Célunk a címvédés, ennek érdekében minden mérkőzésen százszázalékos koncentrációval lépünk pályára – nyilatkozta a mérkőzés után Molnár Zoltánné.