Gyulai Hírlap - Egy kiütéses győzelem és egy sima vereség a Termál FC utánpótlásának hétvégi mérlege

GYULAI HÍRLAP • T. P. SPORT • 2017. szeptember 26. 16:00
A fürdővárosi csapat U14-es és U15-ös gárdája is a Hódmezővásárhelyi FC-vel mérte össze erejét

A Várfürdő-Gyulai Termál FC U14-es és U15-ös együttese is pályára szeptember 23-án, szombaton: mindkét utánpótláscsapat a Hódmezővásárhelyi FC korosztályos gárdáit fogadta. A mérleg felemás, hiszen az U14-es csapat lehengerlő játékkal, gyakorlatilag elsöpörte ellenfelét, de az eggyel idősebb korosztály egy sima vereségbe szaladt bele.

a vendégek kapusa nem sokáig bírta a rohamokat

Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Péter

U14 Várfürdő-Gyulai Termál FC–Hódmezővásárhelyi FC 13-0 (6-0)

Gyula: Boncza, Illés, Moldován, Szabó, Megyebíró, Boros, Ticudean, Szűcs, Rácz, Guti és Takács. Vezetőedző: Iszáka Zoltán.

Az U14-es csapat hibátlanul várta a fordulót, eddigi mindhárom mérkőzését megnyerte úgy, hogy összesen három gólt kaptak. A hódmezővásárhelyi együttes egy sima győzelem után egy nagyon sima vereségbe szaladt bele a SZEOL SC Kft. ellen, sorsuk pedig a gyulai gárda ellen is hamar megpecsételődött, a fürdővárosiak már a 3. percben megszerezték a vezetést. Az első félidő 6-0-s eredménnyel zárult, az örömfoci pedig a második játékrészben is folytatódott, így kiütéses győzelem, 13-0 lett a vége. A Termál FC korosztályos csapata az első helyről várja a következő fordulót.

U15 Várfürdő-Gyulai Termál FC–Hódmezővásárhelyi FC 1-3 (0-2)

Gyula: Juhász, Rozek, Iszály, Horváth, Máté, Magyar, Szabó, Zanócz, Kalas, Szabó és Fekete. Vezetőedző: Szelei János.

Ahogy a kisebbek, úgy az U15-ös csapat is százszázalékosan várta a bajnokság negyedik fordulóját, ám a siker elmaradt. A Csongrád megyei gárda gyakorlatilag nekirontott ellenfelének, ami meglepte a hazaiakat, így nagyon hamar, már a 8. percben hátrányba kerültek. A hódmezővásárhelyi csapat agresszívan – néha alattomosan – játszott, a gyulai együttes pedig nem tudott mit kezdeni ellenfelével, így már csak a szépítésre futotta, a végeredmény 1-3 lett. Az U15-ös srácok a negyedik helyre csúsztak vissza, a következő körben a SZEOL SC Kft. csapatát fogadják, amely csak jobb különbségének köszönhetően szerepel a harmadik helyen.