Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Vízbe esett és romok alatt rekedt embereket mentettek meg

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.HÍREK • 2017. szeptember 18. 21:30
Vízbe esett és romok alatt rekedt embereket mentettek meg
Harminchat órás gyakorlatot tartott a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Vízbe esett és romok alatt rekedt embereket is felkutattak az önkéntes mentőszervezetek a hétvégén a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság által szervezett harminchat órás gyakorlaton, melyet az egykori mezőhegyesi cukorgyár elhagyatott épületében és az üzem területén tartottak.

 

Forrás: Körös Mentőcsoport

A helyszínen az ország első önkéntes mentőszervezete, a jelenleg ötventagú Körös Mentőcsoport megújította öt évvel ezelőtt megszerzett nemzeti minősítését, a térség önkéntes járási mentőszervezetei pedig begyakorolhatták egy nagy kiterjedésű, bonyolult káresemény felszámolását – írta a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapja.

A gyakorlat feltételezése szerint szeptember első felében a rendkívül csapadékos időjárás miatt Mezőhegyesen lakóházakat veszélyeztetett a belvíz, az orkán erejű szél pedig mintegy száz épületben és az elektromos hálózatban is jelentős károkat okozott. A védekezési feladatokba a Körös Mentőcsoport teljes állományát bevonták, és valamennyi Békés megyei járási mentőcsoportot készenlétbe helyeztek, a beavatkozó erőknek több feladatot is meg kellett oldaniuk.

 

 

Forrás: Körös Mentőcsoport

A Béka-tóból vízbe esett embereket kellett kimenteni, a cukorgyár megrongálódott épületében pedig három, romok alatt rekedt dolgozót kellett felkutatni. Utóbbiban a Körös Mentőcsoport kutyás és drónos komponense is részt vett – számolt be a részletekről a portál.

A kialakult viharkár felszámolásakor a cukorgyár épületében dolgozó munkások közül ketten áramütést szenvedtek, és mozgásképtelenné váltak. Mentésüket alpintechnikai módszer alkalmazásával kellett az egységeknek végrehajtaniuk.  

A csoportoknak a magasból mentési feladat során egy sokkos állapotba került embert kellett kihozniuk egy irodaházból, egy bozótos területen pedig eltévedt önkénteseket kellett felkutatniuk. A kereséshez drónokat is használtak.

 

 

Forrás: Körös Mentőcsoport

A minősítő gyakorlaton a Körös Mentőcsoport valamennyi tagja részt vett: búvárok, alpinmentők, tűzoltók, kutyás keresők, drónos légi felderítők, egészségügyisek, szociális munkások, pszichológusok, médiások és hivatásos katasztrófavédők dolgoztak együtt a helyszínen.

Az önkéntes járási mentőszervezetek összevont törzsvezetési és terepgyakorlatába csaknem százhatvan hivatásos tűzoltó és önkéntes kapcsolódott be. A különböző felszereltségű és képzettségű önkéntes erők összehangolását a 2016-ban nemzeti minősítést szerzett mezőhegyesi mentőcsoport és a nehéztechnikával rendelkező Nagyszénási Önkéntes Tűzoltó Egyesület segítette. 

GYULAI HÍRLAP • 2017. szeptember 18. 22:10
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)