Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Húsz évvel ezelőtt diplomázott a gyulai főiskola első évfolyama

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.HÍREK • 2017. május 21. 14:27
Húsz évvel ezelőtt diplomázott a gyulai főiskola első évfolyama
A hallgatók újra találkoztak egymással a fürdővárosban

Évfolyam-találkozó a gyulai főiskolán 

Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő

Húsz év után találkoztak egymással a gyulai főiskola első évfolyamának hallagatói május 20-án. A diplomás ápoló szakon harmincnyolcan végeztek 1997-ben, közülük húszan voltak ott a fürdővárosi egészségtudományi intézetben tartott összejövetelen.

Pintér Miklós, aki 1992-től 1994-ig volt az intézmény igazgatója, lapunknak felidézte: a képzés beindítását Pocsay Gábor, a fürdőváros akkori polgármestere kezdeményezte. Mint megtudtuk, a Szent István utcai épületben egy év előkészület után – a debreceni egyetemmel együttműködésben – kezdődött meg az oktatás 1993-ban.

Az intézmény egykori vezetője hangsúlyozta: az ápolóképzés az elmúlt ötven évben magas színvonalon folyt hazánkban, a nemzetközi követelményekhez igazodó diplomás képzés azonban további előrelépést jelentett az ágazatban. Mint fogalmazott, minél több olyan jól képzett egészségügyi dolgozóra van szükség a kórházakban és a járóbeteg-ellátásban, aki bizonyos területeken helyettesíteni tudja az orvost.

Kiemelte: a Debreceni Orvostudományi Egyetem főiskolai karán a hallgatóknak komoly felvételi követelményeknek kellett megfelelniük, szigorú rostán estek át. Pintér Miklós egyébként klinikai kémiát és mikrobiológiát tanított az intézményben.

 

Pintér Miklós

Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő

Szicsek Margit évfolyamvezető 1993-tól 2006-ig volt a szak igazgatóhelyettese. A szakember lapunknak elmondta: a 90-es években hét vidéki egyetemhez kapcsolódóan indult el a diplomás ápoló képzés Magyarországon. Emlékeztetett rá: Gyulán, a megyei kórházban Hack Gabriella vezetésével kezdődött meg az ápoláskutatás.

Az igazgatóhelyettesnek jelentős szerepe volt az előkészítő munkában, elismert szaktekintélyeket sikerült megnyernie az ügynek. Mint kifejtette, nem volt nehéz dolga, hiszen a debreceni anyaintézményben is rendkívül fontosnak tartották, hogy színvonalas legyen az oktatás Gyulán. A cívisvároson kívül Szegedről és a Békés megyei kórházból is érkeztek vendégelőadók a fürdővárosi intézménybe.  

A szakember úgy fogalmazott: nagyon büszkék a főiskola első évfolyamára. Hozzátette: a hallgatók közül sokan nagy karriert futottak be, többen tudományos fokozatot szereztek.

 

A gyulai főiskola 1997-ben végzett évfolyama és oktatóik

Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő

A gyulai egészségügyi képzés az elmúlt évtizedekben több felsőoktatási intézmény égisze alatt működött: a Debreceni Orvostudományi Egyetemtől a Nyíregyházi Főiskolához, majd a Tessedik Sámuel Főiskolához került, onnan pedig a gödöllői székhelyű Szent István Egyetem vette át. Legutóbb a szegedi székhelyű Gál Ferenc Főiskolához csatolták a fürdővárosi kampuszt.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)