Gyulai Hírlap - Fölényes győzelemmel fejezték be a rájátszást a serdülő lányok

GYULAI HÍRLAP • T. P. SPORT • 2017. május 05. 11:15
Fölényes győzelemmel fejezték be a rájátszást a serdülő lányok
Gyulasport NKft.–Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE 41–26 (22–12)

A serdülő-kézilabdabajnokság felsőházi rájátszásának utolsó fordulóját tartották meg május 4-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban, ahol a Gyulasport NKft. lányai a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE csapatát fogadták. Majorné Horváth Izabella tanítványainak több okból is fontos volt a mérkőzés: egyrészt szerettek volna visszavágni az odavágón elszenvedett vereség miatt, másrészt négyen – Szabó Leila, Gyepes Rita, Szappanos Réka és Horváth Nikolett – is utolsó meccsüket játszották a serdülő korosztályban.

nem volt ellenszer a gyulai támadásokra

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulasport NKft.: Szelezsán G., Szabó L. 20/9, Gyepes R. 9, Szappanos R. 5, Balázs E.1, Bicskei B. 3, Felczán Cs. 2, Hudák D., Anderlik A., Tóth M. 1, Csukás O., Juhász Zs. Vezetőedző: Majorné Horváth Izabella.

A visszavágás és a búcsú szellemében kezdték a meccset a fürdővárosi lányok. Lendületes, gyors támadásaikra nem volt ellenszere a kecskemétieknek, így a 15. percre már 14–6 volt az eredmény a hazaiak javára. Öt perccel később azonban beállították azt a tízgólos különbséget, amely meghatározta az egész mérkőzést. A Bács-Kiskun megyei csapat tompa volt és lassú, képtelen volt felvenni a ritmust ellenfelével, ezért gyakran szabálytalanságba torkollott egy-egy belépő és védekezés.

Az iram a második félidőre sem csökkent, a játék képe sem változott, már-már fiesztahangulat uralkodott a sportcsarnokban, ahogyan a közönség biztatta a fürdővárosi lányokat. A félidei eredmény után egyetlen kérdés maradt a második játékrészre, hogy a csapattól elköszönő Szabó Leila eléri-e a 20 gólt az utolsó sípszóig. A gyulaiak legjobbjának végül sikerült a bravúr, ezzel pedig igazán emlékezetessé tette az utolsó meccsét.

Majorné Horváth Izabella kiemelte, hat játékos marad a csapatban, de nagyon jól ismeri a 2004/2005-ös korosztály lányait, közülük heten-nyolcan kerülnek a serdülőcsapathoz, az elsődleges feladat pedig az, hogy csapatot kovácsoljanak belőlük, és ők is elérjék a felsőházi rájátszást. Az edző elmondása szerint a négy távozó játékos sem hagyja abba a kézilabdát, amíg Gyulán vannak, addig biztosan folytatni fogják a játékot.