Gyulai Hírlap - A szezon legjobb teljesítményével tarolt a Termál FC a szomszédvári rangadón

GYULAI HÍRLAP • B. L • SPORT • 2017. április 03. 09:00
A szezon legjobb teljesítményével tarolt a Termál FC a szomszédvári rangadón
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Békéscsaba 1912 Előre 3–0 (1–0)

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata a szomszédvár Békéscsaba 1912 Előre együttesét fogadta április 2-án. A presztízs mérkőzésen a hazai csapat a szezon legjobb teljesítményével győzte le vendégét.

____Eredeti-GYHRCSD_0038.JPG

Felhőtlen gyulai öröm

Gyula: Harman, Bogdán, Szabó (Burai), Lipták, Zámbori, Okos (Hrabovszki), Sipos, Nagy, Erdős, Styecz és Balogh (Máruska). Vezetőedző: Oláh Ferenc.

Az Oláh Ferenc vezette hazai együttes rögtön az elején tudatosította ellenfelével, hogy igényt tart a három pontra. A gyulai csapat agresszív labdaszerzésével alaposan megnehezítette ellenfele támadás építését. A rendkívül taktikusan felépített hazai játék először Balogh ziccerénél csúcsosodott ki, majd Erdős bombája okozott tapsvihart. A támadásokat csak elvétve vezethető békéscsabai gárda a 28. percben kapitulált először. Ekkor, egy kidolgozott akció után Styecz vette be a vendég kaput (1–0). A teljes csapatösszhangot produkáló gyulai csapat tovább fokozta tempóját, ám az első játékrészben már nem tudott több gólt szerezni.

____Eredeti-GYHRCSD_0035.JPG

A vezetőtalálat

A második félidőben egy kicsit tanácstalan hazai gárda lépett a gyepszőnyegre, több alkalommal hozott össze „necces” szituációt. Az 51. percben aztán másodszor is kapitulált a vendég együttes védelme, hiszen Vozár csak szabálytalanul tudta megállítani Balogh gólszerzési kísérletét. A büntetőt aztán Nagy vágta védhetetlenül a békéscsabai kapuba (2–0).

____Eredeti-GYHRCSD_0062.JPG

Nagy büntetője védhetetlenül száguld a kapuba

Az Oláh-csapat vérszemet kapva próbálta megszerezni harmadik gólját, ebben segítette őket, hogy Vozár megkapta második sárgalapját, így emberelőnyben játszhattak a hazai csapat tagjai. Ekkor a vendégcsapat már szinte teljesen a védekezésre koncentrált, és csak elvétve próbálta meg lekontrázni a vendéglátó együttest. Az 54. percben harmadszor is tehetetlen volt a békéscsabai védelem, amikor Nagy fejelte be csapata harmadik gólját (3–0). A vendégek nem estek össze, és tartották a lépést az attraktívabb hazai gárdával, akik mindenáron meg tovább akarták növelni előnyüket.

____Eredeti-GYHRCSD_0068.JPG

Nagy bólintása és a csapat harmadik gólja

Az Oláh Ferenc által összerakott fürdővárosiak győzelmükkel a tabella 13. helyén állnak, és jelenleg elléptek a kieső helyről. A következő fordulóban azonban a ranglista harmadik helyén tanyázó PMFC csapatához látogatnak.